Vélhetően rosaceás arcbőrrel hova menjek, bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz?
Bőrgyógyász adhat rá valami gyógyszert, kenőcsöt, vagy a kozmetikus valami jó arckezelést csinálna?
Bőrgyógyászhoz hónapok mire kapok időpontot.
(Karácsony előtt voltam egy kozmetikusnál más okból kifolyólag, és ő mondta, hogy rosaceás az arcom, és arckezelésre kéne mennem).




válasza:Arra nincs kezelés. Nem tudom miért mondta.
Csak a továbbterjedésének megakadályozásához kozmetikumok, halványító termékek és arcápolási technikák. Olyan, mint a lábon a hajszálerek. Csak ez arcon van
Írj rám, tudok pár terméket.
De ha megnyugtat, nézesd meg dokival is.




válasza:



válasza:



válasza:Bőrgyógyász tud rá krémet felírni vagy ajánlani ami enyhíti a tüneteket. Meg kell találnod és ki kell alakítanod egy olyan arcápolási rutint, ami hosszabb távon beválik. Sajnos ahány ember, annyi féle termék és mindenkinek más jó, ezért kísérletezgetni kell.
Kozmetikust óvatosan válassz, a legtöbb kozmetikai kezelés (pl. gőzölés, hámlasztás) kifejezetten árt a rosaceás arcbőrnek. Ha mész is kozmetikushoz, mindenképpen ellenőrizd, hogy valóban ért-e a te bőrödhöz.
A lézeres kezelés az elpattant hajszálereket tünteti el, de ezt a kezelést csak passzív, tünetmentes időszakban célszerű alkalmazni.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
8 éve , fizikailag munka miatt 'szereztem', pakolás során ,a középső ujjam alatt, mindig csak a kemény bőrfelületet tudom eltávolítani, akkor nem annyira zavaró, kb 5-6mm lehet az átmérője. Rá való ecsetelő fabatkát sem ért sajnos. Kozmetikus vagy csak bőrgyógyász...
Az arcomon is rengeteg van, meg pici fekete lyukak is vannak a bőrömbe, főleg a homlokomon, nagyon idegesít. Tegnap rendeltem egy vény nélkül kapható gyógyszert pattanások kezelésére. Pénteken megyek kozmetikushoz, és egy héten 1x fogok járni ameddig javulást nem...
magamnak nem merem,se a húgom meg a párom sem. a dokinő azt mondta menjek kozmetikushoz. nem inkább a bőrgyógyászatra kéne?
Van az arcomon 2db mély relativ nagy pattanás, ha nem piszkálom, már nemis látszanak(annyira mélyen a bőr alatt vannak).Sajnos már nagyon régóta ott vannak, és a bőrgyógyász 3 különböző krémet adott rá anno, használtam őket ,de változást nem tapasztam. Ez kb 10 hónapja...
Szóval volt egy pötty az állam közepén, olyan, mint egy rendesen eltömődött pórus. Sehogy sem bírtam eltávolítani, aztán egyszer csak nekiestem, másnapra jó nagyra fel is dagadt. A lényeg, hogy később sikeresen elmúlt. (Felszúrtam, amennyire tudtam eltávolítottam a...
sok pattanásom van, és azok utáni hegeim, nagyon zavar. Budapesten kellene egy jó bőrgyógyászat/kozmetika ahol kezeltetni tudom, és kb:menyibe kerülne? 14/L
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




