Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mély, bőr alatti, nagy pattaná...

Mély, bőr alatti, nagy pattanás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van az arcomon 2db mély relativ nagy pattanás, ha nem piszkálom, már nemis látszanak(annyira mélyen a bőr alatt vannak).Sajnos már nagyon régóta ott vannak, és a bőrgyógyász 3 különböző krémet adott rá anno, használtam őket ,de változást nem tapasztam. Ez kb 10 hónapja történt, mára már mindkettő abszolút fájdalommmentes lett a kezdeti gyulladás után, csak érzem, hogy az egyik keményebb, a másik puhább, folyékonyabb belül...

Mit tehetnék velük, érdemes tűvel hozzányúlni, vagy ezt a bőrgyógyász is megcsinálná, esetleg inkább kozmetikushoz menyjek?Nem tudom melyikük nyúlna hozzá, ill ez kinek a dolga lenne...



2018. júl. 31. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ami ilyen régóta megvan, az szerintem nem sima pattanás, hanem valami cisztás csomó. Én nem piszkálnám, azért, mert egyrészt ha sok cucc van benne, és csak úgy kinyomod, akkor a helyén keletkezhet egy gödör, és az nem esztétikus arcon. Másrészt ha cisztás, akkor az nem csak lötty, hanem van burka is, általában azt is illik eltávolítani, viszont az magadnak nem tudod kiszedni.

Nekem a hátamon volt egy, házi módszerrel tisztítottam ki, nagyon durván tele volt, ez több, mint 10 éve volt, de még mindig ott van a helye a hátamon, mert nem lett rendesen kitakarítva, és keletkezett egy kis lyuk.

2018. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!