Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől vagyok még mindig...

Mitől vagyok még mindig pattanásos? 23/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves korom óta pattanásokkal küzdök, a homlokomon kezdődött, aztán elkezdett lefelé haladni, most pedig már a nyakam, állkapcsom és az arcom alsóbb részén szeretnek kijönni. Voltam több vérvételen is, a hormonjaimmal nincs baj, semmilyen ételallergiám/érzékenységem sincsen. Mégsem akar abbamaradni. Tavaly megtaláltam az Okos Szépség nevű oldalt, biztosan ismeritek, kenem is magam, (igen, amikkel kell) és hat is, mert SOKKAL szebb a bőröm mint pár éve de csak mindig kijön legalább 8 db. Nagyon megköszönném, ha valaki hozzáértő, tudna valamilyen tanácsot adni nekem! (Nem járok kozmetikushoz, bőrgyógyász rám tukmált évekkel ezelőtt egy gyógyszert aminek már nem emlékszem a nevére, rosszul lettem tőle)

2023. ápr. 6. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
ha az orvos nem tudja mi honnan tudjuk?
2023. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen az étkezésed?
2023. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

A pattanások kialakulása számos tényezőtől függ, például a genetikai hajlamtól, az életmódtól, az étrendtől, a stressztől és a hormonális változásoktól. Az, hogy valaki 23 évesen még mindig pattanásos, teljesen normális, mivel a pattanások sok ember életében hosszabb időn át jelen lehetnek.


Az első lépés a pattanások kezelésében, hogy megértsük, mi okozza őket. Ha például hormonális problémákról van szó, akkor érdemes lehet orvoshoz fordulni, aki szakértői tanácsokkal és esetleges kezeléssel tud segíteni.


Az életmódváltás is segíthet a pattanások csökkentésében. A megfelelő alvási szokások, az egészséges étrend és a rendszeres testmozgás mind hozzájárulhatnak a bőr egészségéhez.


A pattanások kezelésének több módja is létezik. Az egyik lehetőség a rendszeres bőrápolás, amely magában foglalja a megfelelő tisztítószerek és hidratálók használatát, valamint a rendszeres arcpakolásokat. A pattanásokra kifejlesztett termékek és az arcra gyakorolt ​​gyengéd masszázs is segíthet.


Fontos azonban, hogy a pattanásokat ne próbáljuk kiűzni vagy szétszakítani, mivel ez a bőrre hosszú távú káros hatással lehet.


Ha az otthoni kezelések nem segítenek, akkor érdemes lehet felkeresni egy bőrgyógyászt, aki további segítséget és kezelést tud nyújtani a problémára. A bőrgyógyász által javasolt gyógyszerek és eljárások közé tartozhatnak a helyi kezelések, az antibiotikumok, a hormonkezelések vagy akár az akne lézeres kezelése.

2023. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3. Köszönjük, chatGPT
2023. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm, hogy ezt mind leírtad, a sok arcpakolás nem is tudtam hogy jó, viszont a többit ha elolvasod az egész kérdésemet nem kellett volna megválaszolni!
2023. ápr. 6. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit, örülök, hogy segíthettem! Ha további kérdéseid vannak, ne habozz megkérdezni.
2023. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Okosszépség tanácsait megfogadhatod ha akarod, de a tudása abszolút nem teljes körű, hisz a bőrhöz (bőrproblémák, bőrtípusok) nem ért, épp ezért nem értem, hogy miért nem kozmetikust kerestél fel inkább.


Viszont a leírásod alapján rossz orvost fogtál ki, ami sajnos nagyon gyakori, sokan csak gyógyszerekkel kísérleteznek megfelelő kezelés és kivizsgálás helyett.


Én bőven túl a 30-on szintén pattanásokkal küzdök, de találtam egy kozmetikust és hónapok óta az általa ajánlott termékekkel kezelem a bőröm és egyáltalán nincs már egy se (még hormonális sem).

2023. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez szuper! És megkérdezhetem melyik kozmetikushoz jársz?
2023. ápr. 7. 09:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Megírom az elérhetőségét üzenetben
2023. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!