Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, hogy fél év...

Az normális, hogy fél év alatt 25-30 kilót felszedtem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nagyjából fél éve tart ez a folyamat. Fiatal, viszonylag magas férfi vagyok. 22 éves és 187cm.


Világ életemben pálcika voltam és akármit csináltam, soha sem tudtam meghízni. 1 éve ilyenkor emellé a magasság mellé 67 kg voltam és ez így volt 16 éves koromtól 21 éves korom végéig. Viszont egy fél éve azt vettem észre, hogy megmagyarázhatatlan módon hirtelen felszaladtak a kilók.

Nem eszek többet mint korábban és az életmódom sem igazán változott meg. Talán annyi, hogy boldogabb lettem.

Fél éve mikor a mérlegre álltam akkor voltam kereken 70 kiló. Aztán utána 2 hónap múlva álltam mérlegre amikor többen is megjegyezték mintha vállasodtam volna. Ekkor 75kg voltam. Innentől kezdve pedig ez a folyamat rohamosan beindult. Minden egyes hónapban feljött rám 5kg és jelenleg 95-100kg közt lehetek.


Mindig is vágytam, hogy nagyobb darab legyek de most meg vagyok ijedve tőle mert rohadtul hirtelen történt és nem tudom megmagyarázni. Vérvételen is voltam 2 hónapja de nem mutatott semmit. Koleszterin volt picit magas de az kinek nem.


Mit gondoltok? Szerintetek ez normális? További vizsgálatokra már nem mentem mivel a vérkép alapján nem látta indokoltnak az orvos és nem is mondott rá így semmit. Valóban természetes lenne ez a folyamat?



2023. ápr. 30. 02:00
A kérdező szavazást indított:
Nyugodj meg, ez teljesen normális folyamat
Ez nem normális, leírom mit tegyél...
15 szavazat
 1/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ezek szerint 4 hónap alatt szedtél fel 20-25 kilót. Ez nagyon sok, biztos, hogy túl sokat eszel és keveset mozogsz. Ki kellene számítani az optimális kalóriabeviteled, és ehhez igazítani a táplálkozásod, illetve a mozgásodat.
2023. ápr. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedel véletlen antipszichotikumot?
2023. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Na dehát ez oké, hogy sokat eszek de már 16 éves koromban többet ettem mint a nálam 3x nagyobb faterom és 5 éven keresztül egy kilót nem szedtem fel.


#2 Semmit nem szedek. Állítólag full egészséges vagyok.

2023. ápr. 30. 10:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mik voltak a laborban kérve? Pajzsmirigy is? Háziorvos kérte? Ők néha hajlamosak lehagyni fontos dolgokat.
2023. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen normális nyilván. 31 éves korodra meg lesz a 600.
2023. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagy valami egészségügyi probléma áll a háttérben, vagy egyszerűen túl sokat eszel. És sajnos nem kell rengeteget enni ahhoz, hogy hízz, elég lehet kb egy plusz étkezés hozzá naponta. Egy kiló felesleg kb +7000-7700 kalória, ami egy napra lebontva 1000-1100 pluszt jelent. Pl egy gyorsétterembe ez egy szolidabb étkezés, de “egészséges” ételekkel is simán bevihetsz annyi kalóriát ami kiadja ezt a többletet. Én egyetem utáni évek alatt híztam meg sportolás mellett, de megdöbbentő volt először számomra is amikor rájöttem, hogy 15 kilóval vagyok nehezebb mert nem gondoltam volna hogy ennyi felszaladt. Mostmár van az több is, és nem ok nélkül. Kiszámoltam mennyit eszem átlagosan, mert olyan sokat én se változtattam az étkezésemen de hát egyszerűen többet, mint amennyi kell ennek meg ez az eredménye, és mellé már nincs az a pörgés ami az egyetemista évek alatt volt, hogy naponta mondjuk simán lesétáltam 15 kilómétereket még az edzésen felül, most meg ülőmunkát folytatok. Írtad hogy sokat eszel, simán ez is állhat a háttérben, számold ki, hogy mennyi kalóriát viszel be átlagosan, de amúgy egy alapos, nem sima vérvétel + hormonális vizsgálat se ártana, mert a nagy étvágy se feltétlen egészségesség jele. Addig is meg megpróbálhatnál valami étrendet követni, kevesebbet enni. Feltéve ha zavar hogy van rajtad 30 kiló túlsúly, engem sajnos még nem zavar eléggé a +20 kiló hogy változtassak.
2023. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Nem tudom mennyi kalóriát vittem be, ezt hol tudom kiszámolni? Egyébként ma bográcsban gulyást főztem, abból ettem 6x, illetve sült oldalasból ettem 4 darabot, ezen kívül nyers sós szalonnából is megettem kettő közepes darabot uborkával, paradicsommal, retekkel, paprikával.

Illetve ezen kívül volt még nassolnivaló (csokoládé, chips, sör, cukros üdítő)


De annyira részletesen mindenre nem emlékszem.

Viszont ezt a mennyiséget 16-21 éves korom közt is megettem, mégsem látszódott rajtam.

2023. máj. 2. 01:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Menj el megint vérvételre és mondd, hogy nézzék meg a pajzsmirigyet, TSH-t. Pajzsmirigy alulműködés okoz hirtelen és megmagyarázhatatlan hízást. Ha viszont a korábbi vérvételen ezt megnézték és jó volt az érték, nem volt eltérés, akkor lehet, hogy az evéssel van a gond.

Bogrács gulyásból, ha 6x szedtél az elég masszív meg a két egész szalonna és e mellé még ettél nassolnivalót. Akár az étkezés is lehet a hízás oka, továbbá 18 éves kora után az ember kikerül az iskolából, nincs már testnevelés, baráti találkozások sem biztos, hogy közös focizásból, bringázásból állnak. Írd össze 1.2 hétig, hogy mit eszel és az interneten lévő kalóriakalkulátorral tudsz becsülni, hogy mennyi energiát viszel be.

2023. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Voltál azóta orvosnál? Tudtál fogyni vagy mi a helyzet a súlyoddal?

Kalóriaszámolásra rengeteg app van, de pl én magamnak szoktam, minden bolti/csomagolt ételen szerepel a tápérték, de ha a google-be beírod akkor is kidobja.

Ha az adag/mennyiség szinten átlagosnak számít, hogy annyit eszel mint amit írtál, akkor ez nagy valószínűséggel az étkezésen megy félre. Az hogy a 5 évig nem híztál pedig sokat ettél, lehet attól van hogy csak azt hiszed hogy sokat ettél de nem, mert azóta többet eszel, vagy egyszerűen kevesebbet mozogsz, más az energiaszükségleted.

Nem tudom, hogy zavar-e a túlsúly, ha leakarod adni, akkor mindenképp az étkezésen kell változtatnod. De én aztán megértem ha azon nem akarsz, én sem tettem még.

6-os válaszoló voltam

2023. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!