Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Lelki bánat...

Mit csináljak? Lelki bánat miatt lefogyasztott magam csontsoványra. Azóta normál súlya lettem, mostmár pedig vagy 10 plusz kilót felszedtem és folyamatosan hízok Hogyan fogyhatnék/ehetnék normálisan hogy normál súlyom legyen?

Figyelt kérdés
Apukám meghalt. Annyira depressziós lettem, hogy nem akartam élni, így nem ettem, szinte tudat alatt lassan meg akartam ölni magam annyira fájt:( mostmár jobban vagyok,fel dolgoztam amennyire fel lehetett, sokkal jobban vagyok. De a testem annyira kiéhezett, hogy falás rohamaim vannak. Folyton túleszem magam, nem menstruálok még mindig, pedig már 70kg vagyok 160cmhez. Előtte teljesen normálisan ettem, de most valahogy nem tudok rendesen enni

2020. júl. 19. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusnál voltál? Ha más nem, fordulj a háziorvosodhoz, valahova be tud utalni. Segítségre van szükséged.
2020. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam házi dokinál, de sajnos csak fizetős pszichológust tudott ajánlani, ami 10.000ft per alkalom. Sajnos ezt anyagilag nem engedhetem meg magamnak
2020. júl. 19. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha gondolod esetleg írj egy privit, ugyan nem vagyok pschiológus de csak jól esne ha vki legalább meghallgatna.

Nem tudom hány éves vagy. De ha elmúltál 18 akkor azt tudom javasolni tudom hogy számolj kalóriát. Néha néha belefér egy zabálós nap, nem lesz tőle semmi bajod sem. De arra mindenképpen figyelned kell hogy nagyon egészségesek legyenek amiket eszel, célszerű erre szakosodott emberhez menni, ha máshogy nem időnként (fél évente), illetve háziorvosnak mindenképp tudnia kell róla.

Kezdésnek próbálj meg mindent így enni, csak egészséges változatban.

Pl chips-zöldsèg csipsz, illetve amit amivel tudsz helyettesíteni.

Egyenlőre csak az legyen a cél hogy ne hízz tovább. Ha ez van utána kezdj el fogyni.

Nyugi 10kg nem a világ vége.

Kezdj el mozogni. Én pl táncolni imádok de bármi jobb mint a semmi. Egyébként a legjobbak a kardió jellegű sportok.

Koplani ne koplalj. Legyen meg az 1300 kcal minimum, de az se baj ha 1500at eszel.

Heti fél kg legyen a cél.

Ha nem vagy 18 akkor ne nagyon diètázz, mert lehet hogy jövőre nősz 10cmt és akkor már jobban el fog oszlani a súly. Ha sportolsz az is lehet hogy ideális lesz a súlyod.

Igen túlsúlyos vagy jelenleg. De ettől nem vagy kevesebb. Van időd változtatni, nem kell éhezned és ettől nem vagy kevesebb értékű.

Röviden ennyit tudok mondani.

2020. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szia

Nekem a doki beutalót adott pszichológushoz, hogyhogy nem ingyenes, hány éves vagy. Am igyál limonádét mikor ennél nem cukorral édesitsd, hanem édesitővel, próbálj rendes ételt enni (rántotta, zabkása, leves, zölségek főzve, sütve,) Lényeg hogy egészségesen étkezz, csokiból is találsz cukormenteset pl a pennyben 350 forint körűl van.

Beszélj valakivel a gondjaidról ha pszichólógushoz nem tudsz elmenni.

2020. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Amikor falásrohamod van, jellemzően miket eszel?

Ha régóta nem menstruálsz, egy endokrinológushoz elmehetnél megnézetni a hormonjaidat.

2020. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem hormoni kérdés. Ha a Jakupcsek Gabi 40 felett tudott még szülni, és ő se volt elhízva, akkor ez nálad nem lehet hormoni probléma.
2020. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!