Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A párom éjjel erősen horhol,...

A párom éjjel erősen horhol, rángatózik, csikorgatja a fogát és a légzése is kihagy néha. Az alvásvizsgálatra több hónapot várni kell a gyógynövényes gyugtatók pedig nem segitenek. Ti mit tanácsoltok? A gégészeten nem találtak nála semmit sem.

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 18:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Lelki probléma is állhat mögötte.
2023. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Crisopher ***** válasza:
95%
Hát sajnos Magyarországon vagyunk így azt kell mondjam, érdemes kifizetni magánellátásban az alvásvizsgálatot
2023. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Alvási apnoe

Szívbetegség főleg a 40-60 közti ffiak jellemzője.

Menjen el addig szívultrahangra. Az gyorsan megvan magánnál es azonnalit tud mondani.

[link]

2023. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
*jav szívbetegség okozza főleg 40-60 korosztályos férfiaknál
2023. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Tipikus feldolgozstlan stressz. Jarjon el kocogni vagy futni.
2023. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyilvanvalo a tunetekbol,h a stressz okozza. Sportoljon!!

Tanc is jo,ahol van bőr bőrckontakt a masikkal. Vagy ugyanemiatt a kuzdosport is jo feszultseglevezeto: pl bjj-nel sok a testkontakt!!

2023. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

A nyugtató nem fog segíteni. A horkolást pont, hogy elősegíti az "oldószerek", azaz ami renyhévé teszi a torok izomzatát. Pl alkohol, cigi, nyugtatók, de a nagy fáradtság is ilyen hatással van.


A fogcsikorgatás abszolút stressz/szorongás tünet. Deee erre van megoldás, fogorvos tud csinálni ilyen... szájpecket:D Gátolja, hogy teljesen összecsukja a száját és van egy reflex ami azt okozza, hogy ha a hátsó fogsorok nyitottak, akkor elöl is egyből enged. Így nem fogja összezárni a fogait görcsösen, ami amúgy a fogainak és a szájhigiéniájának is jót tesz, mert amúgy a csikorgatás nagoyn durván rombolja a zománcot, plusz szárad a száj is ettől ami meg szájsebesedést okozhat. Kb 3-4ezer egy ilyen híd készíttetése, de szerintem megéri, én is használom pont emiatt, tökre megérte.


Nyilván az összes tünetre nem megoldás, de azért erősen benne van a pakliban, hogy feszült az embered, szóval igen, érdemes keresnie valamit ahol le tudja vezetni a feszkót, de akár egy pszichológussal való üléssorozat is jót tehet. TB-re lehet 10-12 alkalmat menni, ez már elég ahhoz, hogy lássa az ember, hogy jobban érzi-e magát a hatására.

2023. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a segitséget! Nagyon sok hasznos információt tudtam meg a válaszokból!
2023. máj. 23. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is ritkán írják itt az oldalon:D Vagy ha igen, akkor is szarkazmussal:D
2023. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én nagyon örülök a sok segitségnek, amit kaptam! Mégegyszer köszönöm Mindenkinek! Sajnos nem tudok éjjel sem aludni, sem pihenni ez miatt a problémánk miatt és igy munkát sem tudok vállalni. Nagyon nehézzé vált igy az életem! Most kaptam támpontokat a hozzászólóktól, hogy merre próbáljunk még elindulni, segitséget kérni. Nagyon jólesett, hogy ennyien adtak tanácsot nekem!
2023. máj. 24. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!