Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért okoz szívdobogás érzést...

Miért okoz szívdobogás érzést bizonyos testhelyzet, vagy nyújtás közben pl. jógázás?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok. Rossz a testtartásom kb. 20 éves korom óta, pár hónapja dolgozok rajta. Görnyedt vagyok, a nyakam kicsit púpos, a derekam sem az igazi.


A problémám: évekkel ezelőtt lettem figyelmes arra, hogyha guggolva vagy előrehajolva dolgozok huzamosabb (5-10 percnél tovább) ideig akkor elkezdek érezni egy erősebb szívdobogás érzést, ugyanúgy ritmusosan ver a szívem csak úgy érzem erősebben, utána minimális stresszt is érzek, hogy vajon mitől lehet ez és mégjobban felszalad a pulzus.


Ugyanilyen érzésem szokott lenni bizonyos nyújtó gyakorlatoknál, ahogy feszülést érez az izmom, hogy jobban dobog a szívem, a jógázást is ezért nem tudom csinálni teljes erőbedobással.


Ahogy írtam, évek óta fennáll ez a dolog. De csak ezekben az esetekben, ha futni járok, akkor nem, fizikai munkát végzek ami nem ilyen görnyedéssel jár nem érzem.


Az évek során voltam kardiológusnál, aki szívultrahang során megállapította, hogy semmi baja a szívemnek, többször voltam vérvételen ahol mondták, hogy minden értékem tökéletes, sose volt vérrögképződésre (én erre gyanakodtam, hogy valahol érszűkület lehet vagy rögösödés miatt elzáródás) utaló eltérés a vérképben sem. Többször voltam mellkas röntgenen azon sem volt semmi elváltozás a tüdőre értve.


Mi okozhatja ezt? Lehet, hogy bizonyos rossz testtartások miatt akadályozottabb lehet a vérellátás a rossz testtartásból adódóan? Plusz ahogy írtam általában guggolás vagy előrehajolás / görnyedés esetén szoktam ezt érezni, a hétköznapi élet során nem.


Lehet, hogy már pszichésen is összekötöttem a dolgot és ebből adódik?


2023. máj. 24. 14:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!