Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alvásparalízis vagy valami...

Ez alvásparalízis vagy valami más?

Figyelt kérdés

Úgy pár hete MINDIG majdnem ugyanakkor felkelek, (hajnali 2 körül) legtöbbször elèg nehezen, de vissza tudok aludni.Rèmálmaim is szinte mindig vannak,amik nem is annyira rèmálmok, de nekem elèg ilyesztőek.

Legtöbbször azt álmodom hogy látok valamit a szobámban,,, szellem fèlèt, kiabálok, ès kiszaladok a a szobámból.

Tegnap is álmodtam valamit, de arra nem emlèkszem, csak arra, hogy mikor az álomból felkeltem, èreztem hogy valaki szorítja az államat, ès mèg vagy 10 petcig fájt is.

Nèhány hónappal ezelőtt, pedig szèpet álmodtam, mosolyogva megfordultam, ès azt láttam hogy ki van nyitva rèsnyire az ajtó.

Nagyon megijedtem, de azt gondoltam hogy lehet hogy apa nyitotta ki, így visszaaludtam.Mire felkeltem, be volt zárva.Megkèrdeztem apát, ő azt mondta, hogy nem nyitotta ki.Azóta nem húzom be a függönyt hogy világos legyen.

Egyèbkènt kiskorom óta látok szellemeket, legtöbbször az ajtómnál állva. Látok idegeneket, ès egyszer apámat is láttam.

Volt egyszer kiskoromba hogy egy nagy kalapácsot láttam, ami felèm jött, ès nagyon erősen ráütött a fejemre. Iszonyatosan fájt. Szerintetek ez alvásparalízis, vagy tènyleg szellemeket látok?



2023. aug. 24. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásparalízis igen fontos részlete, maga a paralízis, vagyis hogy le vagy bénulva, nem tudsz megmozdulni, amikor ezeket az ijesztő dolgokat álmodod. Anélkül ezek csak mezei rémálmok.
2023. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lebènulva nem vagyok.

Ès nem rèmálmok, teljesen èbren vagyok mikor ilyeneket látok, èrzek.

2023. aug. 24. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Akkor nem alvásparalízis. Trükkös dolog ez amúgy, biztos, hogy nem vagy ébren. Az alvás és ébrenlét közötti állapot, amikor még álmodsz, de úgy érzed, hogy fent vagy. Alvásparalízis is ilyenkor jelentkezhet, azért olyan ijesztő, mert azt hiszed felébredtél, pedig még nem.
2023. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!