Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Muszáj a gyomortükrözést...

Muszáj a gyomortükrözést vállalni?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek gasztroeterológushoz vagy refluxos vagy laktózérzékeny vagyok, illetve háziorvoskm ezekre gyanakodott. Elősször csak konzultációra megyek de félek hogy gyomortükrözést is akarnak majd csinálni de én azt nem merem bevállalni

17L



2023. szept. 6. 21:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Magánba megyek
2023. szept. 6. 21:02
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Kérheted altatásban is. Főleg magánban..
2023. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hosszúhajú ***** válasza:
88%
húgomat küldték, de őszintén elmondta hogy nagyon fél. ha magánba mész, ott még szerintem kedvesebbek is. persze mondják majd hogy jaj nem kell félni, de jogod van nemet mondani és biztos vagyok benne hogy mindenki megérti. nincs olyan ember aki ettől ne aggódna, még egy felnőtt is. viszont oszd meg a félelmeidet, egy kiskorú kb lány vagy még, nem tudom elképzelni hogy ezt valaki nem értené meg, pláne magánba. kérdezd meg nem lehetne e altatásba, avagy van olyan kapszula amit ha lenyelsz akkor minikamerával továbbít képeket a kapszulából hogy mi van odabenn.
2023. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Miért nem mersz vállalni egy néhány percig tartó orvosi kivizsgálást? Tippem szerint még nincs elég nagy bajod ahhoz, hogy meg akarj gyógyulni!
2023. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megtagadtam.Ráirták a papíromra a beteg megtagadta a vízsgálatot .

Utána doki CT re küldött.

2023. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállaltam a gyomortükrözést, de csak helyi érzéstelenítéssel. Vettek mintát is a gyomromból és a vékonybélből is. Ki lehetett bírni. Humánus volt az orvos és az asszisztens is, bíztattak vizsgálat közben. TB támogatott, állami kórházban voltam, a Szent Imrében. Ha elkábítanak, akkor több órára KO vagy és kell kísérő is veled. Nálam egyébként cöliákia volt a gyanú. Előre ne izgulj, nem biztos, hogy elküldenek ilyen vizsgálatra.
2023. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Két verziója van a témának - az orron és a szájon keresztüli szonda.


Én kipróbáltam az orron keresztüli (fizetős) luxuskivizsgálást is, de az BORZALMAS volt. Szerintem a nővér kicseszett velem, és fiziológiás sóoldatot csepegtetett be tetracain helyett az orrlyukaimba.


Olyan érzés volt a szonda letolása, mintha izzó 200-as szöget nyomtak volna az orromba. Igaz, a vizsgálódás már hányingermentes volt, és tényleg lehetett közben beszélni is, de két napig fájlaltam utána a fél arcomat - ennyit a "fájdalommentes" és "modern" endoszkópiáról!


Azóta a szájon keresztüli szondát luxuskategóriás és fájdalommentes módszernek tartom, mely csak picit kellemetlen, de minden erőfeszítés nélkül kibírható. Elég egy kicsit koncentrálni és nyugodtan lélegezni ahhoz, hogy ne legyen kellemetlen élményünk. A kivizsgálás után nincs semmi utófájdalom.


Az altatás kérése egy ilyen semmiség miatt pedig kész őrültség. Az altatás utóhatásai sokkal kellemetlenebbek, mint maga a kivizsgálás. Ráadásul az altatás egy veszélyes orvosi művelet, melyet érdemes elkerülni!

2023. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, nekem a szájon át küldték le a csövet. Elsőként a számba raktak egy "pecket", majd előkészítés, oldalamra kellett feküdni és jött a szonda.
2023. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#5 (21:17) írta:

"Én megtagadtam. Ráirták a papíromra a beteg megtagadta a vízsgálatot. Utána doki CT re küldött."


Gratulálok!


Egy veszélytelen és fájdalommentes kivizsgálás helyett megrakattad a tested kb. 400 klasszikus röntgenfelvételnyi sugárdózissal, hogy egy diagnosztikai szempontból messze nem olyan értékes leletet kaphass, mint amilyet a kiockázatmentes endoszkópia ad.


Szerintem "NŐ-ből vagy", mert ez olyan racionalitással bírt, mikor az új kocsija kormányára valaki gyógyító kristályokat ragaszt:


[link]


XD

2023. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hosszúhajú ***** válasza:
46%
9. ennek nincs köze a racionalitáshoz, és a nemhez, ne csesztesd!
2023. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!