Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a várható élettartam? Teme...

Mi a várható élettartam? Temetőben új parcellák között sétálva nagyon nem korrelál. Adott évben elhunytak átlagos életkoráról nemek szerinti bontásban viszont nem találok semmit. Valaki tud ilyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 15. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ferfiak szamara ~75 korul, noke par evvel nagyobb. ~80 korul.


Esetleg a kormanyzati nyilvantartasokban ez fix benne van, meg az adott sirhelyeket fenntarto adatbazisaiban, de azt igy neked ki nem fogjak adni. Egyik sem. Csak tippelni lehet.

2023. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]

Augusztus 14.-i hetet végigszámoltam ott férfiakra 71 év jött ki.

2023. szept. 15. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel itt ordinalis az osszefugges a halalozasi szamokkal erre szerintem egy Spearman teszt lenne alkalmas. Csak intervallumozni kene a datumokat tetszesed szerint "2015 majus - 2015 aprilis" datum ertek szerint. Es tetszes szerint a ketto kozotti nemtom milyen erteku szamoknak tetszesed szerint (kozep, masodik momentum, barmi amit akarsz, stdev) azt kiszamolni es aszerint mondjuk Excel-ben vagy R-ben Spearman teszttel ezt lefuttatni.


Vagy ami erdekel. Ha tudod hogy az elso eredmeny mit jelent akkor eleg az elso sort vizsgalni mondjuk hipotezis vizsgalattal T teszt fajtak akar. Ha tobbet akarsz akkor ANOVA is lehet.


Arra kapsz gondolom egy p szignifikanciat, meg egy konfidencia intevallumot meg egy jo par dolgot, ami neked fontos az fontos, majd aszerint a becslesedbol vondd le a kovetkeztetest.


De en ezt el ne magyarazom mit hogy meg mi mit jelent mert kva hosszu a tema, komplex es lefarasztana engem. Hiaba tudom ezeket osztonosen, akkor is elmagyarazni, tanitani mas.

2023. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A várható élettartamot a születéskori állapotra adják meg, tehát egy 0 éves számára, ez a 71 vagy mennyi. Ahogy egyre idősebb az ember, egyre magasabbra tolódik a halála várható éve, vagyis az ő (korosztályának) várható élettartama.
2023. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!