Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami jó módszer arra,hog...

Van valami jó módszer arra,hogy időben le tudjak feküdni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Már középiskás koromban is mindig éjfél után aludtam el. Egyetemen szintúgy. Ott inkább 1 után. Most hiába dolgozok, éjfél előtt havi max 1-2 alkalommal tudok elaludni.


Van valakinek valamilyen jó módszere arra,hogy tudnék 10 körül már lefeküdni ha úgy van? Munka után járok sportolni is de az se fáraszt le eléggé úgy látszik. Az nem működik hogy becsukom a szemem és megpróbálok elaludni. Se fáradtnak nem érzem magam 22:30-kor pl és az agyam is jár.



2023. okt. 5. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.


Hagyj ki 1-2 napot.


Nem viccelek, ezt sajnos csak így lehet szabályozni.


Van egy bioritmusod, amit fel kell borítanod ahhoz, hogy alkalmazkodni tudjon a szervezeted. Hiába fekszel le 9-kor, nem fogsz aludni, mert a bioritmusod nem erre van ráállva.


Úgyhogy elkezded szépen azt, hogy hajnal 3-kor fekszel le, és 7-kor felkelsz. Ha fel kell kelned, ha nem. Nem lesz túl jó napod, délután semmiképpen ne aludj. Este ismét fent maradsz 3-ig, esetleg 2-ig, 7-kor pedig felkelsz.


Ezt 2-3 alkalommal megcsinálod, leszel annyira álmos/fáradt/kimerült, hogy ha a 2.-3. napon este 10-kor lefekszel, el fogsz tudni aludni. De nem alszol 12 órát, ugyanúgy felkelsz 7-kor, de inkább 6-kor. K.rva álmos és fáradt leszel, de stick to the plan, és szépen be fog állni a 10 órás alvásra 6 órás kelésre a szervezeted.


Utána játszhatsz (bár nem nagyon fogsz tudni) azzal, hogy nem 10-kor fekszel le, hanem 11-kor, a lényeg az lesz, hogy mikor kelsz. Tehát annak kell fixnek lennie. Hétvégén is.

2023. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs.

Hiszen arra sincs módszer, hogy mindenki átálljon pl arra, hogy hajnali 2-kor kel és megy a melóba, mondván hogy úgyis csak "időben le kell feküdni" ehhez. (18 órakor). Hát ez nem így működik.

Ha ilyen típus vagy, ezen nem tudsz változtatni. Hiába nem alszol 1 éjjel, az lehet, hogy másnap este elalszol 10-kor (ha addig kínzod magad), cserébe előtte és utána nap is dög fáradt leszel, plusz ugyanúgy visszaáll az egész pár napon belül.

2023. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van. Lefekvéskor ne nézz tv-t, ne nyomkodd a telefont, semmi ilyen modernkori “altató”. Ha alszol, akkor aludjál.
2023. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor szoktál kelni?


Hasonló helyzetben vagyok, nekem a sport akkor szokott segíteni, ha valami magas intenzitásút végzek, egy sima kondis súlyzós edzés például nem.


Ami nekem segít még, az ha a lefekvés előtti 2 órában csak olvasok, takarítgatok és nem telefonozok stb. Plusz a mindennapi esti magnézium mellé melatonint és néha valerianat szedek (ezt is lefekvés előtt 1,5-2 órával ajánlott).

2023. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!