Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyakran lehetek segg...

Milyen gyakran lehetek segg részeg komoly egészségügyi következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl havi egyszer egy kocsmába be verek 5 feles whiskeyt és részegen állatkodom az mennyire káros? Milyen károkat okoz ha ezt minden hónapban egyszer megcsinálom?
2023. okt. 24. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Elhalnak az agysejtjeid, mivel az alkohol nagyon durván károsítja őket. Egy idő után nem fogsz tudni normálisan gondolkozni és leállni vele. Szerintem ne tedd, keress valami más elfoglaltságot.
2023. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 Ezt most csak hasraütésszerűen böfögted be ide? Semmi tudományos alapja nincs a hülyeségnek amit állítasz.


Részegség esetén az alkohol befolyásolja az agy hippocampuszának működését, amely kulcsfontosságú a rövid távú emlékek hosszú távú emlékekké alakításában. Az alkohol gátolja a szinapszisok működését és az új idegi kapcsolatok kialakulását, ami akadályozza az új emlékek kialakítását. Emellett az alkohol növeli a gamma-aminosavas (GABA) neurotranszmitter aktivitását, amely egy gátló neurotranszmitter az agyban. A fokozott GABA aktivitás pedig lelassíthatja az agy működését és hozzájárulhat az emlékezet kieséshez. Tehát semmi köze az agysejtek pusztulásához.

2023. okt. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tinédzserként elég sokszor piáltam, mondjuk havi 1-2 szer egy egy sör meg nyáron havonta 4-5 ször ilyesmi, két három sör plusz egy whiskey buliba, vagy boroskólázás haverokkal. Kb 21-2 éves koromban abbahagytam, ebből évi jét három ivászat maradt, de volt hogy 2-3 evig kb egyáltalán nem. Az agyam néztük és nem látszott rajta semmi, de aki napivszinten iszik mondjuk 10 évig, annak már sorvadhat az agya, szóval matekozd ku. Átlag ázsiaiaik is isznak havonta egyet kettőt tudod egy kis sör vagy pálinka és nincs bajuk tőle idős korukban. Mondjuk havi 5 viszkit már megérzel egy idő után. Pl a sportolók kb egyáltalán nem isznak, vagy a szellemi minkát végzők, max egy kis bor az étteremben vagy ünnepekkor vagy még akkor sem. Anyám pl nem iszik kb soha, nem elvből, csak nem iszik, de más is van a családomban...sza érted
2023. okt. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van aki minden nap s...gg részeg 40 éve és kutya baja. (kocsma közelében lakok)
2023. okt. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen emberfüggő. Mint minden.

Nekem is volt kollégám, aki napi szinten lerészegedett fiatal korától a legutolsó időkig. De nagyon durván, már reggel (munkahelyen) kezdte, délutántól meg fokozta, egy átlagember pár éven belül megnyekkent volna ilyen életformától. Kb. 55 éves koráig nem is volt semmi probléma, csak kicsit "érdekes" volt a gondolkodása. Aztán egyre rosszabb lett a helyzet, főleg 60 éves korától. Mikor 63 évesen meghalt, már alig tudott menni. Na, ő volt, aki szuper módon ellenálló szervezetű volt.

Volt viszont egy másik kolléga (az elsővel nagyjából egy időben született), őt nem ismertem személyesen. Ha jól tudom, 22 évesen halt meg, és a boncolás azt állapította meg, hogy a szervezete tönkrement a piától, olyan állapotban volt, mint mások 3-4 évtized durva alkoholizmus után.

Az alkohol amúgy egyrészt idegméreg, másrészt sejtméreg. Tehát minden szinten roncsolja a szervezetet. Így egy csomó egyéb probléma is felléphet miatta, ami nélküle nem jött volna. Beleértve olyasmit is, mint a demencia, ami előjöhet alkohol nélkül is, de az alkohol erősen fokozza az esélyét és a mértékét.

Szóval, ha átlagos a szervezeted, a havi egyszer negyed liter pia károsítja a szervezetedet százféleképpen, de nem súlyos mértékben, mivel két alkalom közt van idő valamennyire regenerálódni. Na de lehetsz éppen túlérzékeny is, és ha nem is 22, de esetleg 40 éves korodra a májad miatt fogsz meghalni. Mivel esetleg a túl nagy méregdózist nem tudja semlegesíteni a szervezeted, még ilyen ritkán se.

Ezt nem lehet tudni, hogy a két fent említett példa közt hol helyezkedsz el.

2023. okt. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1-nél kevesebbszer.

Seggrészegen kilép az ember egy kocsi elé és vége.

2023. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!