Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fogja még...

Szerintetek meddig fogja még bírni ennyi alvással?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm (még általános iskolás 7. es, 13 éves) nem tud mostanába aludni, most találkoztam vele egy idő után, azt mondta már körülbelül egy hete tart, csak 2-3 óra körül tud elaludni, és reggel 6-6:30 között kelnie kell suli miatt, iskola mellett heti 6,5 órát jár különtanárhoz, és 5-7 órát sportol, azt mondta eddig edzések után 9 óráig is nehéz volt fentmaradnia, de most meg akármilyen fáradt nem tud elaludni, azt mondja reggel vagy nehezen kel fel, vagy egyszer olyat is mondott hogy hirtelen felébredt, kb 110 es pulzussal és olyan erős fejfájással mint eddig soha. mi lehet ennek az oka, szerintetek meddig fogja még így bírni?

nov. 10. 23:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
+ már most elég fáradtnak látszott
nov. 10. 23:50
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Bízd ezt a szüleire.

Főleg, ha "ismerősöd" egy gyerek, akkor magad is gyerek vagy. Felnőtt ezt már nem így mondja.

nov. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Én is szoktam így rosszul ébredni, de 180-as pulzussal, persze csak ha rémálomból riadok fel nagyot horkantva pl.


Szerintem sok neki ez az iskola utáni különtanár meg a sportolás. És akkor még a házi feladatról, órákra tanulásról nem is beszéltem. Egyszerűen nem marad ideje kiengedni a gőzt.

Pl. hiába sportol, hogyha este hétkor van sport, és már fáradt, mindenből elege van, mert akkor az a sport az már nem kikapcsolódás, csak stressz forrás. Vagy pl. hiába jár külön tanárhoz, ha az megint csak akkor mentorálja, amikor neki már elege van, hazamenne pihenni, mert akkor ez csak stressz forrás, semmit se fog fel belőle.


Valószínűleg nem tud jól aludni, mert egész éjjel zakatol az agya, hogy akkor honlap "megint suli után foci és matek, jaj de elegem van már belőle". Legjobb esetben el fog aludni órán, vagy a buszon. Legrosszabb esetben irány a kórház, mert pl. álmosságában lelép egy kocsi elé. Nem kell hozzá 1 hónap se...

nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogyaszt energiaitalt az "ismerősöd"? Ha igen milyen mennyiségben, stb.. A 110-es pulzus az tipik ilyen tünet, ha nem generalizált szorongásos, vagy stresszes az élete, akkor csak ilyesmi lehet, vagy hirtelen növéstől szívproblémák még esetleg.. Kérd meg a szüleit, hogy vigyék el orvoshoz. #2 És mi van abban az esetben, ha a szülei pont lesz@rják ezt és ez a gyerek még többet foglalkozik az esettel, mint akik felnevelték? Ilyen is van sok esetben, ez szerintem nemes dolog, hogy ezzel foglalkozik.
nov. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Én vagyok a 4-es, még annyit hozzátennék, hogy bárki bármit mond, az iskola mellett 13 évesen egy fejlődő szervezetnek plusz 7 óra sport, illetve a plusz 5 óra korrepetálás, ami meg az idegrendszerét terheli le, mert még több információ, mint amennyit alapból épp be tudna fogadni, és még hozzá a fizikai lefárasztás is egyáltalán nem egészséges. Lehet, hogy így jelzi a szervezet, hogy valami nem jó.
nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nem, nem fogyaszt energiaitalt, max 2 havonta 1 darabot/1 felet
nov. 11. 00:41
 7/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az alatt mire gondoljak hogy nem jó a szervezete?

(távolabbi unokatesóm, nem találkozunk csak heti szinten/2 hetente, ezért hívtam csak ismerősnek, de ha úgy jobban hangzik akkor unokatesom)

nov. 11. 00:44
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Na ez érdekes

Én 27vagyok

Jó 10éve időnként van egy periódusom amikor nemtudok aludni..1hét-10napig kb

Ledolgozom a belemet is hazaérek tus ágy és fekszek nyitott szemmel forgolódok van hogy tudok 2-3óràt aludni de olyanis hogy semmit 1percet nemalszok akár 2napig is napközben meg majd össze esek néha a fáradságtol

Amugy szerintem a heti 7h sport meg 6h magánóra aazz nem olyan megterhelő azért a fiatal robbanásban lévő szervezetnek

Hetente 7óra sport és hetente 6óra magánóra..

Én minden nap suli után 2-3órát jártam edzésre ha tehettem többet is

Aztán még este csibészkedés a haverokkal aztán alvás másnap suli azért ne essünk tévedésbe hogy a HETI 7és 6h tevékenység az megterhelő…

Napi 1óra edzés és 1óra(se)magánóra..ezzz eggyáltalán nemvészes..SŐTT jót is tesz

Visszatérve ez az alvászavar rohadt egy dolog

Menjen a haverod dokihoz ezzel kapcs. Én nemvoltam próbáltam az otthoni csodaszereket

Meleg tej mézzel fahéjjal rummal

Simán rum

Valami homeopátiás altató meg valeriána de a-a nálam nemváltak be ezek 3-4éve hátproblémára van orvosi marihuánám nah az ja kiüt elaltat nagyonjól is alszok tőle de mivel nem filyamatosan kell használnom hanem csak ha beüt a krah nem is kapok sokat így ha épp rámjön az 1-2hét nemalvás nemtehetem meg hogy elherdálom mert ha bexarik a hát akkor az 100x rosszabb mint s nemalvás

Doki mindenképp az alvást nagyon nemkéne elb@szkódni

nov. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Aki azt irta, bizd a szuleire. Hat, van az a szulo, akinek meghal vagy veszelybe kerul a gyereke, mert keson kapcsol.

Haziorvos, pszichologus, betegallomanyba kiiras, hogy kialhassa magat kellene azonnal.

Egy volt iskolatarsam nyolcadikban annyira hajtottak otthon, hogy egyik nap arra ebredt, hogy nem tud egyenesen menni, meg tobb agydaganatra utalo dolgot produkalt. Ossze-vissza vizsgaltak, semmit nem talaltak. Honapokig volt otthon, vizsgaznia kellett, rehabilitaciora jart, es igazabol psziches volt, de ugy kezeltek, mint beteget. Tulhajszolta magat gyerekkent.

Aztan semmi, ami lathato lenne, csak felnottkent megtudtam, neki az eves feladat vegrehajtas, utal enni. Szoval nem biztos, hogy a szulok olyan jol csinaltak.

nov. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem 13 évesen nem kellett volna regisztrálnod!

És nem kéne hajnal 1-kor is még a gyk-n lógnod!

nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!