Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg ki lehet bírni naponta...

Tényleg ki lehet bírni naponta 6 óra alvással, vagy kevesebbel?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam, hogy hova írjam ezt a kérdést, mert szerintem még 3 féle

témába lehetne, de mivel Arnold Schwarzenegger van szó, így erre esett a választásom.

Lényeg. Arnold, szerint napi 6 óra alvás, bőven elegendő hogy ki pihenjük magunkat, hogy maradjon időnk, a sportra, hobbyra, családra, munkára és a tanulásra is. Ezt a mondatot, több helyen olvastam már, de én nem biztos hogy végig tudnám ezt csinálni, főleg hosszú távon.

pl...


[link]


[link]


[link]



#Arnold Schwarzenegger #naponta 6 óra alvás
2022. jún. 10. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Én öt évig ennyit aludtam naponta vagy csak öt órát és nem volt valami jó.
2022. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyénfüggő, hogy kinek mennyi alvás elegendő. Idős korban simán el tudom képzelni, hogy napi 4-5 óra alvás is elég a teljes regenerációhoz. Én is mindig 6 órákat aludtam egészen 20 éves koromig, amikor is elkezdtem az erőemelést. Egy-két hónapon belül éreztem, hogy ilyen megterhelő, idegrendszert próbára tevő sportág mellett nem fog működni az, hogy éjfélig fent vagyok, aztán 6 óra alvás után megyek a dolgomra. Azóta tartom a stabil 7-8 órát. Hétvégente néha 9-10 óra alvásra is van lehetőségem, ami maga a megváltás.
2022. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne lehetne kibírni? Gyerek még nem volt a csalàdodban, ugye? :D Az más kérdés, hogy az átlagember nem piheni ki magát ennyi idő alatt, de kibírni ennél kevesebbel is ki lehet.
2022. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
53%
Simán.
2022. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, itt csak az a kérdés, hogy a maradék 18 óra mivel telik, illetve mikor is van az a bizonyos 6 óra alvás. Tudományosan bizonyított tény például, hogy az éjfél előtti elalvás 2x annyit ér mint az éjfél utáni.


Meg aztán nem mindegy, hogy a maradék 18 órában egy építkezésen sódert lapátolsz és talicskázol, vagy ülsz egy irodában. Igen, az utóbbi is kimerítő tud lenni, de nem fizikailag. Függ az étkezéstől is, attól, hogy mennyi képernyőidőd van (ami rohadtul befolyásolja a bioritmusod, és alábecsülik az emberek a gép/telefon előtt töltött időt), stb.

2022. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!