Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fogja még...

Szerintetek meddig fogja még bírni ennyi alvással?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm (még általános iskolás 7. es, 13 éves) nem tud mostanába aludni, most találkoztam vele egy idő után, azt mondta már körülbelül egy hete tart, csak 2-3 óra körül tud elaludni, és reggel 6-6:30 között kelnie kell suli miatt, iskola mellett heti 6,5 órát jár különtanárhoz, és 5-7 órát sportol, azt mondta eddig edzések után 9 óráig is nehéz volt fentmaradnia, de most meg akármilyen fáradt nem tud elaludni, azt mondja reggel vagy nehezen kel fel, vagy egyszer olyat is mondott hogy hirtelen felébredt, kb 110 es pulzussal és olyan erős fejfájással mint eddig soha. mi lehet ennek az oka, szerintetek meddig fogja még így bírni?

2023. nov. 10. 23:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
én nem 13 éves vagyok
2023. nov. 12. 11:17
 12/18 anonim ***** válasza:

De nem is 16...

Ma este 9-kor kapcsoljátok ki az összes képernyőt, fél tízkor induljatok el aludni mindketten, hogy 10-re ágyban legyetek. Olyan szobában, amiben nincs egyetlen képernyő sem! Max. nyomtatott könyvet szabad olvasgatni, amíg nem jön álom a szemetekre, kötelező olvasmányt, nem pedig egymással csetelni hajnalig.

2023. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nem szoktunk chatelni csak nagyon ritkán, 3 év korkülönbség van köztünk és kb semmilyen közös témánk nincs, mikor kiirtam a kérdést azelőtt beszéltem vele, mert találkoztunk, és esténként már nem nagyon szokta a telefont a kezébe venni, max 5-10 percre
2023. nov. 12. 13:25
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
#12 Miért esik jól megmondani egy fiatal gyereknek, kioktató stílusban, hogy mikor és mit csináljon? Mert ebben valahogy nem látom a segítő szándékot, ha úgy kezded, hogy hagyja el a gyk-t...
2023. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"nem látom a segítő szándékot, ha úgy kezded, hogy hagyja el a gyk-t..."

Hát pedig a 16 éven aluliaknak az segít leginkább, ha nem használnak olyan oldalt, mint ez, akár hiszed, akár nem.

2023. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 Miért gondolod így? Szívesen meghallgatlak ha van ellenvéleményed, én elmondom miért gondolom másképp. Szerintem teljesen helyénvaló és rendben van ha egy kiskamasz is mer segítséget kérni egy adott témában, ha ez nem a szexualitás. Lehet például olyan élethelyzet, ahol mások nem segítenek, és tanácstalan egy-egy szituációban. Aztán az is lehet, hogy rosszak a szociális kapcsolatai is itt próbál meg ezen javítani, vagy olyan is lehet, hogy esetleg ő válaszol meg kérdéseket, (bár nem ehhez hasonlókat.) Szerintem az oldal legrosszabb döntése volt kitúrni innen a gyerekeket, kár, hogy nagyon ritkán módosítanak szabályokat.
2023. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem teljesen helyénvaló és rendben van ha egy kiskamasz is mer segítséget kérni egy adott témában, ha ez nem a szexualitás."

Szerintem akár a szexualitás témában is teljesen helyénvaló és rendben van, ha egy kiskamasz mer segítséget kérni - de tegye személyesen, a saját szüleitől.

Ha a szülei lehetővé teszik neki, hogy akár ezt az oldalt is olvashassa, akkor az itt feltett kérdésekből és az azokra adott válaszokból is tájékozódhat, de regisztrálnia akkor sem lenne szabad. Egyfelől egyszerűen azért, mert tilos, és ne gyakorolja a hazudozást már kiskamaszként, másfelől meg azért, mert nem elég érett még a személyisége ahhoz, hogy ha valaki itt beszól személyesen neki, akkor megfelelő mennyiségű leszaromtablettával túl tudja tenni magát a sérelmeken hipp-hopp (amire amúgy sok 16 éves, sőt, felnőtt sem feltétlenül képes bármilyen lelki állapotban - de az legyen az ő bajuk). Épp ezért létezik az életkori megkötés a regisztrációhoz.


"olyan is lehet, hogy esetleg ő válaszol meg kérdéseket"

Nem kiskamaszok válaszaira vagyunk kíváncsiak, bármi is a kérdés...

2023. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

#17 Igazából én az előző válaszomban kifejtettem, hogy van olyan élethelyzet, mikor a szülők le sem sz@rják, és valahogy mégis szeretne tanácsot kérni, mivel fontos számára az adott dolog, jelen esetben a rokona problémái, amit nem értek miért nem ők oldanak meg. A másik meg, hogy igen, hazudnak mivel teljesen irreális leszűkíteni egy adott életkorra az oldalra való regisztrációt, mert sok esetben egy 14 évesnek is lehet annyi érzelmi intelligenciája akár egy kérdés feltevéséhez, mint egy 18 éves kötözködő hülyegyereknek. Sokan vegzálnak itt tinédzsereket, mert még nem érték el az adott regisztrációs életkort, de könyörgöm, ez miért bűn? Én még örülök is neki ,hogy a fiatalok tájékozódnak, és megkérdezik amit tudni szeretnének, nem ösztönből cselekszenek, a legtöbben úgy hivatkoznak az itteni szabályra, mint valami Magyar Közlöny paragrafusra, csak azért mert ők már elérték az adott életkort, és "na én igen, megmondom a kisebbenek, hogy hagyja el az oldalt.", azért mert ez benne van az emberben jól esik zsigerből gonoszkodni egyes embereknek, én nem látok ebben semmi problémát, és egyáltalán nem sérül morálisan az adott illető annak következményeként, hogy az irreális szabályon kívül eső korban tesz fel kérdéseket. Egyébként nézd meg a 10-12 évvel ezelőtti gyk-t, özönlöttek a "lehetek terhes ettől?" kérdések 14 éves lányoktól, még sem okított senki, hogy "ejnye" ez nagyon nem szép szokás, de saját véleményemet írtam le.


22/F

2023. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!