Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17-18 évesen stroke?Mi lehet...

17-18 évesen stroke?Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Elvileg olyan enyhe volt hogy észre se vettem,vagy aludtam..nem tudom.Nem tudom lehet e rámondani hogy van rá hajlam,mert ha lehet akkor van.A családba már volt ilyenre példa csak sokkal súlyosabb.
nov. 17. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezt orvos állapította meg vagy csak te tippelsz rá?

Egyébként nem megfelelö életmód, túlsúly, sok hús fogyasztása, zsíros ételek, mozgáshiány - ez mind belejátszik.

nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyan derült ki? Mármint értem, hogy MRI vagy ct, de mi vezetett a vizsgálatokhoz, ha nem is volt tünete?
nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap traumatologián kötöttem ki miutan bevágtam a fejem.Csináltak koponya ct-t és így derült ki.
nov. 17. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen fiatal korban nagyobb valószínűséggel van valami hajlamosító tényező, pl. valamilyen alvadási zavar. Feltételezem most kivizsgálások sora vár rád és vérhígítót kell kapnod.
nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem kötődik születési évekhez.Már a születésnél is lehet.

Különösebb előjele sincs .Örökletes tényező is lehet.

nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es,igazábol hazaküldtek mert azt mondták nem mostani lehetett hanem kicsit régebbi.Gondolom utólag már nem lehet semmit tenni,vagy ki tudja.
nov. 17. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, de nem tűnik rossz ötletnek esetleg megelőzni egy következőt.
nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os: hát a stroke (agyi vérrög) kialakulhat életmód miatt (ahogy írta az 1-es), de ilyen fiatalon ez szinte kizárt. A másik lehetőség, amit a 4-es írt, hogy véralvadással kapcsolatos mutációd vagy mutációid vannak, ezt azért egy ilyen fiatalon elszenvedett stroke esetén csodálom, hogy nem vizsgálatták ki. Háziorvos ha normális vele lehet erről beszélni vagy hematológussal, és én mindenképpen csináltatnék egy trombózis-panelt. Még az jutott eszembe, hogy esetleg sportolsz valamit, ami rendszeres fej-ütődéssel jár (boksz, foci), mert még attól lehet, de gondolom akkor ezt is mondták volna. Ez így fura, hogy vállat vontak egy ilyan fiatalnál egy mini-strokera (bár már semmin nem lepődök meg lassan). A cél, ahogy a 7es írta, megelőzni egy újabbat.
nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!