Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ne is álmodjak arról, hogy...

Ne is álmodjak arról, hogy majd életmódváltással rendbe teszem a koleszterintemet?

Figyelt kérdés
Megelőzés céljából csináltam vérvételt, és az LDL-em 4.8 volt. 28 éves férfi vagyok, nincs rajtam egy deka felesleg sem. Mindenáron el akarom kerülni a sztatin szedését, de kicsit utánanézve nincsenek túl jó esélyeim. Azt olvastam a témában, hogy kb 10%-ot lehet javítani étkezéssel/sporttal, ami nekem kevés lenne, kb meg kéne feleznem ezt az értéket minimum. De mitől magas? Értem én, hogy genetika, de pár éve voltam vérvételen, és bár akkor nem mértek LDL-t, de az össz-koleszterintem 4-4.5 körül volt, pedig sokkal pocsékabbul étkeztem. Akkor nem volt szar a genetikám, mostmár igen? Trigliceridem jó: 1. Eléggé el vagyok keseredve jelenleg, bármi infó jól jönne.
jan. 10. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Latod ezert nem kell feleslegesen bujni az orvosi oldalakat meg riogatni magad. Aki nagyon akar, mindig talal maganak valami gondot. Engedd el, elj es legyel normalis ember.
jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy engedjem el? Apám családjában mindenki kapott már stroke-ot. Tehát szívet érintő betegségekben nagyobb a rizikó nálam genetikailag. És e tekintetben a koleszterin a legrosszabb. Hogy ne foglalkozzak vele? Jelenleg azt látom, hogy vagy szívinfarktust/stroke-ot kapok én is 50 évesen vagy korábban, vagy pedig sztatint kezdek el szedni 28 évesen éltem végéig (ami ha jól megy még vagy 50 év), és reménykedem, hogy nem fog demenciát okozni, nem fognak sorvadni az izmaim, nem fog károsodni a májam, ja! és hogy használni fog.
jan. 10. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A sztatninok NEM okoznak demenciát, NEM sorvadnak el tőle az izmok.

Vannak akik nem bírják, és májenzim emelkedést okoz náluk, de azoknál még lehet, hogy egy másik fajtát tudnak szedni.

És mindenkinek használ, aki szedi.

jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ami tuti, hogy a genetika nem változik. Az unokatesóm egy nagyon vékony lány és odafigyel az étkezésre, nagyon fegyelmezett is és mégis magas a koleszterin meg minden erre vonatkozó érték. Szerintem nem kell túlaggódni egyelőre, de nem is jelenti azt, hogy nem kell foglalkozni vele. Viszont a mozgás sokat segíthet, és akár egy diéta is, nem igazán hiszek ebben a 10%-ban, nekem pl. az LDL 4, de én szerintem kicsit kövérebb is vagyok.
jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!