Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Videojáték függőség után?

Videojáték függőség után?

Figyelt kérdés

2 éve teljesen felhagytam, egyik napról a másikra családi nyomás miatt még én is szerettem volna már jóval előtte változtatni, viszont ameddig itthon nem fajultak eddig a dolgok magamtól nem ment.

Akkoriban reggel ahogy felkeltem már kapcsoltam be a gépet és már játszottam egészen este 10ig minimum, ha suli volt akkor suli után egyből késő estig. Én mai napig úgy gondolom menekültem a suliban/itthoni problémák elől és ez csak a szociális szorongásom egy tünete volt úgymond, viszont mostanában már én is szeretnék visszatérni, de nem ilyen mértékben, hanem mondjuk heti 7-10ora maximum, de nagyon bűntudatom van tőle, mert úgy veszem mintha "visszaesnék", más is volt így ezzel?



febr. 9. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Napi 1-2 óra belefér.
febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Napi 7-10 óra az rengeteg.


Írom ezt úgy, hogy én is ülök annyit a gép előtt egy-egy napon a hobbim miatt, de az nem videojáték, hanem produktív tevékenység - teljesen más. Ad és fejleszt.

febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Vigyázz vele! Jól érzed, visszaesnél.

A cigi-, drog-, alkoholfüggőség esetében tudom, hogy aki már függő volt, de leszokott, az soha többé nem tud mértéket tartani, csak a teljes tartózkodás járható út. Feltételezem, hogy a játék- és más függőségnél is így van.

Dohányzással kapcsolatban magamon is többször tapasztaltam: 2-3 évi nem dohányzás után: vasárnap egy finom cigi igazán megengedhető...egy héten belül napi 1 doboz szimfónia lett belőle.

febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem napi 7-10 hanem heti, egyébként ebben a 2 évben más játékokkal is játszottam de azokra nagyon hamar rauntam és napi 1,5-2 óra is nehezemre esett, mármint hogy annyit játszak velük Pl
febr. 9. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Tudom, és az nem is lenne sok. DE a korábbi függőséged miatt már nem tudnád a tervezett játékidőt tartani, félő hogy hamarosan megint egész nap játszanál. Ez valós veszély. Kérdezd meg addiktológustól, hogy menne-e az elképzelésed, mert én csak a függőségekről általában olvastam.
febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!