Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érdemes leszokni a...

Hogyan érdemes leszokni a videójátékokról, telefonról?

Figyelt kérdés

Mintha a kezemhez lenne ragadva. Az idő múlását sem veszem észre sokszor. Rengeteg időt elvesz. Szeretném mással tölteni az időmet, hasznosabb dolgokkal, de nagyon nehezen megy. Nem nehéz dolgok ezek, felkelni a székből/ágyból és olvasni vagy sétálni, de nem megy. Ciki, nem ciki, tényleg nem megy. Az olvasottakra sem tudok figyelni. Leülök tanulni, közben eszembe jut, hogy event van a játékban, csak egy picit egyet-kettőt játszom, aztán eltelik 4 óra. Csak egy kicsi szünetet tartok, 10 perc max.,kezembe veszem a telefont, hopp 2 óra kuka. Nagy mázlista vagyok, ugyan sosem tanultam, de átmentem mindenből. Egyetemista vagyok, felvettek arra a szakra amit kinéztem, most vizsgaidőszakban mindenből át is mentem, de persze nem tanultam. Nem estem még pofára, de nem is szeretnék. Fejlődni viszont igen. Úgy gondolom jó fejem van, tudnám többre is vinni, de úgy hogy a gép előtt majomkodok semmire sem fogom. Nagyon minimálisan sikerült kezelnem a függőségemet. 8 óra játék helyett kizárólag este nagyon max.4 órát játszom.

Hogyan lenne érdemes teljesen leszokni? Gyorsan, megvonni mindent egy ideig, esetleg lezárni a wifit is vagy lassan apránként haladva? Állítsak be napi korlátot?



2022. jan. 7. 15:10
 1/8 anonim válasza:
Én eddig mindenről erős akarattal szoktam le. Leszoktam tavaly tavasszal a dohányzásról, az italozásról most szoktam le önszántamból harmadszorra, mert a múltban is volt, hogy italozgattam, de abba hagytam hosszabb időre és szerintem így lehet leszokni a videojátékozásról is. Mondjuk én már elveszítettem az érdeklődésemet a játékok iránt. Most fogom eladni a Playstation 5-ös konzolomat, a számítógépemtől meg már évekkel ezelőtt megszabadultam. Már csak laptopról netezek, de a laptopom olyan sz@r, hogy nem alkalmas játszásra.
2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Versengő sportok, foci, kosárlabda, tenisz, stb. Nekem már a futás is csökkenti a vágyamat a játékra.


Úgy mondják, hogy testben levés az agyban levés helyett.


A játékok, meg a telefon az újdonság elárasztással okoz dopamin termelődést az agyban.


A digitális detoxra keress rá.


Illetve hát a függőség általában valami öngyógyítás, rossz megküzdési stratégiának is mondják, tehát, hogy el akarod terelni a figyelmedet valamilyen fájdalmas dologról, pl. szorongás, gyerekkori trauma, csalódás, vagy jaj, ne kelljen elmenni urológiára, fogászatra, jaj, mi lesz anyukámmal, jaj, jó egyetemet választottam-e, stb. Tehát ezekkel megtanulni megküzdeni, elviselni a bizonytalanságukat.

Illetve megtalálni, hogy milyen valódi cselekvéssel vagy képes valóban csökkenteni ezeket a szorongásokat.

49f

2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valaki azt csinálja, hogy csak valódi társasjátékkal játszhat.
2022. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
7 éves korom óta videójátékozok. Azzal menekültem el a szüleim elől. Ha ott ültem bent a kis zugban, akkor senki nem zargatott. Fejest fel, maxra a hangerő, senki nincs körülöttem, csupa újdonság, élvezet. Már nem élvezem, inkább kényszerből csinálom. Sportolni is szeretnék, csak akaraterő hiányzik. Heti egyszer megyek el sétálni egy órát. Egyébként nagyon szeretek sétálni, szeretnék többször is menni. Lassan újra járhatok be az egyetemre, aminek örülök. Volt olyan időszakom, hogy egyhuzamban 4 hónapig a kertbe sem tettem ki a lábamat. Reggel felkeltem, 8-tól este 8ig csak gép. Ezt mindennap. Volt hogy enni is elfelejtettem, meg ruhát cserélni.
2022. jan. 7. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, jöhetsz velünk kosarazni. :-)
2022. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22eve az életem része a netezés. Több ideje mint amióta élsz. Rövid leszek: 40hez közeledve ha nm is bánom ami időt elcsesztem gép előtt/már nem tudom megváltoztatni!/utube,sori,játék stb.az idő NEM JON vissza,soha.en gyerekkoromban könyvekbe menekültem a családom miatt,aztán jött a netezés.rosszabb mint a drog.mert már az életünk része sajnos.ugyvolt,H lemondom a netet,de nm életszerű.amit tehetsz,hogy írod egy füzetbe mettől meddig vagy gép előtt,és nem hazudhatsz magadnak.osszesitsd hetente ,havonta és szorozd fel egy évre! Biztos sokkoló lesz a végeredmény.en viszem magammal a telót bicajozas közben,de repülőn van,és csak fotozni használom amikor kutyát sétáltatok.a percet kell megélni.sajat emlékeket "gyártani,mert 60evesen nm arra fogsz jó szívvel emlékezni ,H 300orad volt egy játékban,hanem mondjuk elmész önkénteskedni,sportolni stb.es új élményekkel gazdagodsz.az élet sokkal izgalmasabb mint az online világ igazából.csak könnyebb a Mátrixba ragadni.dolgozz suli mellett pl.es abból a pénzből utazz egyedül,a tapasztalat a legjobb tanító.
2022. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2,3 vagyok. Tudatosan azért nem vettem okostelefont, hogy legalább utazás közben, ne azt nézzem. Elég a munkahelyen és otthon.
2022. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én reggel megnézem mi a "termés itt gyk-n , jobb mint egy kv :D inkább rémisztő hova tart a társadalmunk, főleg itt a mentális kategóriában. de úgy fogom fel, h sokan vannak aki tényleg válaszért jöttek. ezért én kb. egy évente egy kérdést rakok fel, inkább segítek ahol tudok. de ezt is limitálni fogom, mert elég toxikus tud itt lenni a gyk közössége. de kérdező kitartást kívánok és sok sok emléket-6-os voltam.
2022. jan. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!