Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva videojáték...

Nagyon durva videojáték függőségre milyen megoldások léteznek? Nektek hogy sikerült legyőzni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egyetemre járok. A játékok mindig hatalmas részét elvették az időmnek, a tanulmányi eredményeimet egészen a gimnázium elejétől nagyban befolyásolta a játékfüggőségem. Jelenleg mindig épphogy van meg egy tárgy. Félévet sosem buktam viszont már passziváltattam egyet, csak tudjak többet játszani.


10 éve játszom a WoW-al. Néha becsúszik pár hónapra egy-egy másik játék is de azok nem számottevőek, nincs hozzájuk kötődésem. Az egyetlen ilyen a Factorio volt talán, amit 1 hónapon keresztül napi több 10 órában játszottam de szerencsére már semmi újat nem tud mutatni és egyszerűen eluntam.


A WoW-al való kapcsolatom viszont egy hatalmas hullámvölgy. Letörlöm, aztán pár hét után újra azon kapom magam, hogy ott figyel az ikon az asztalon. 4 évvel ezelőtt az összes karakterem letöröltem mert már annyira utáltam magam miatta, de ez sem segített. Újrakezdtem a semmiből és még élveztem is, hogy új "kihívásokkal" kell szembenéznem.


Barátnőm volt több is, de mindegyik dobott a játék miatt. Barátaimmal viszont a kapcsolatom meglepően jó, még általánosból ismerjük egymást és mindenben összetartunk. Sajnos azonban sokszor előfordult már, hogy kamu kifogásokat kerestem egy-egy összejövetelre, csak azért, mert játszani akartam inkább. Ezt ők tudják és nem nagyon veszik a szívükre mert nekik is vannak hasonló gondjaik, valakinek a drog, valakinek a depresszió.


Én viszont nagyon is a szívemre veszem a függőségemet és utálom is magam miatta. Már mindent kipróbáltam amit lehetett de nem jött be semmi. Néha már csak a halogatás eszközeként használom a játékot, úgy, hogy alapból nem lenne kedvem játszani de mikor tanulni vagy dolgozni kell akkor mindig előkerül. Máskor is, csak akkor éppenséggel kedvem is van hozzá.


Olyan érzés, és ezt a Blizzard nagyon is tudta mit csinál mikor megalkották a WoW-ot, mintha mindig lenne valami extra amit csinálni lehet és sosincs vége. Kismillió online barát és szál köt a játékhoz, nem beszélve a saját karaktereid iránt érzett kötődésről. Már-már kötelezőnek érzi az ember hogy belépjen, csak azért, hogy meglegyen a napi "kötelező" daily questek, raidek, PvP, dungeon. Nem beszélve a sok ismerősről és barátról, akiket 10 év alatt összeszed az ember. 3-4 órák el tudnak azzal menni, hogy csak beszélgettek egy hangulatos városban vagy fogadóban a játékon belül. Amikor meg már menni akarsz aludni vagy a dolgodra, akkor mindig "csak még egy" dungeon, quest, battleground. Ördögi kör.


A durvább ördögi kör viszont a folyamatos gyűlölet magam iránt és a játék folyamatos letörlése majd újratelepítése. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni pedig akaraterőből nem voltam rossz sosem, 5 év dohányzás után sikeresen letettem a cigit 1 éve például, vagy említhetném a tanulást is, 2 emelt érettségit is megírtam 90% felettire és ha nagyon akarok valamit azt elérem, viszont ez az egy dolog kifog rajtam.


A legdurvább időszakban napi 14-16 óra is benne volt, most, hogy egyetemre járok már azért javult a helyzet de még mindig durva. Sok ezer órám van a játékban és mindig arra gondolok, hogy ha ezt tanulásra vagy önfejlesztésre fordítom, már nagyon máshol lennék, mint most. Egyetlen egy dologból viszont nem engedtem, mindig figyeltem a testemre és a legdurvább hónapokat leszámítva mindig jártam edzeni heti 3-4x. Ha ez nem történt volna meg és felszedtem volna jó sok felesleget, valamint elhanyagoltam volna a higiéniát akkor le sem tudom írni, mennyire dühös lennék magamra.



2021. aug. 24. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó hogy küzdesz. Sokan érzékenyebbek vagyunk a függőségre, ezért oda kell figyelni nagyon.

Szerintem ez az útja-módja, kicsit mindig küzdesz ellene, lásd még mennyire üres ez az egész, egy kitalált semmi egy számítógépen, ami csak arra van hogy ellopja az életed, elvigye a napi energiadat amit az életre fordíthatnal.

Ne utáld magad mondjuk, csak lásd meg hogy tényleg kicsit áldozat is vagy ilyenkor.

2021. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Evészavarokkal foglalkozó pszichológushoz kéne menned. Illetve ami nekem valamennyire bevált (nekem a gépezés maga gond), hogy nem tudom használni a gépet. A jegyzeteket, ha drága is, nyomtasd ki 4 ppt egy oldalra, kölcsönözd ki a könyveket a könyvtárból, keress embereket, akikkel együtt tanulsz napi 1-2 órát és nem veszed elő a gépet. Ne menj vissza a koliba nap végén, hanem rögtön menj tovább valahova, este pedig tiltsd le a laptopod, hogy ne tudj belépni. A szüleid vagy egy megbízható haverod állítsa be a jelszót, ha nagyon be kellene lépni. Esetleg tényleg keress olyan programot, ami egy óra után zárja a gépet/játékot és nem tudod feltörni.
2021. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos sokat gondolkoztam, hogy leírjam-e és bár nem leszek vele népszerű de azért hátha segít.

Hasonló helyzet áll fent nekem is kb 12 éve játszom a WoW-al hol többet hol kevesebbet én is újra kezdtem egyszer mikor váltottam törtszerverről eredetire.

Nekem a barátnőm játszik de lényegesen kevesebbet mint én. A barátaim egy része játszik, egy része nem.

Viszont én nem gondolom, hogy le kéne állnod vele munka mellett úgyse fog rá mindig időd jutni, család mellett meg még annyi se.

Én kolesz alatt nem nagyon játszottam mert rossz volt a net és fölösleges volt fizetni most munka mellett meg amikor időm/kedvem van délután pár órát játszom.

Nagyon jó kikapcsolódásnak tartom mert lelazítja az ember agyát, hogy ne mindig a munkán agyaljon, hogy kit kell hívni másnap hova kell menni mit kell megcsinálni.

Szóval a leírásod alapján a jegyeid emberi kapcsolataid rovására nem megy (barátnőből sok van aki vagy maga is játszik vagy tolerálja mert ő pl addig olvas vagy ilyesmi) a munka meg majd megoldja, hogy az idő mérséklődjön.

2021. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is függő voltam mondjuk én az Eve Online tol bár azért volt pár év Wow is. 10 évem elment játékra, volt hogy éheztem is mert nem akartam dolgozni csak játszani. Aztán egyszer eldöntöttem hogy ennek vége és új életet kezdek. Elmentem dolgozni és valahogy meguntam a játékokat. Mostanában is játszok de mindegyikre ráunok most is fent van vagy 20 játék de pár napnál többet egyikkel se játszok. Meguntam öket. Testvérem viszont a mai napig függő, nem tudom mi lesz vele.
2021. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 Mintha pont azt írta volna, hogy a jegyei rovására megy :)


"A játékok mindig hatalmas részét elvették az időmnek, a tanulmányi eredményeimet egészen a gimnázium elejétől nagyban befolyásolta a játékfüggőségem. Jelenleg mindig épphogy van meg egy tárgy. Félévet sosem buktam viszont már passziváltattam egyet, csak tudjak többet játszani."

2021. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 ja hát nézőpont kérdése én nemnek vettem abból kiindulva ,hogy akik nem játszanak is sokszor buknak féléveket vagy épphogy van meg nekik tárgy én olyan konkrét eseteket ismerek akik buktak ki egyemről/buktak félévet játék miatt.
2021. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát legegyszerűbb ha átszoksz valamire és azt csinálod is, így nem lesz időd kockulni.
2021. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Te nem játékfüggő vagy, hanem teljesítményfüggő. Esetleg olyan suliba jársz, ami nem érdekel, vagy túl sokat kéne hozzá tanulni. Könnyü a játékokra fogni a hibás döntésünket....
2021. aug. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a megoldatlannak vélt problémáimról való megfeledkezésért játszom, illetve, hogy ha az életben nem is, de valahol legalább kompetensnek érezzem magam. Ha sikerülne kompetensebbnek éreznem magam a való életben, akkor nem lenne szükség erre a pótszerre. Időnként próbálok is tenni valamit az ügyben, kis eredmények vannak.

Ha otthon nem kell net, akkor a modemet szedd ki és tartsd egy trezorban, pl. postafiókban, vagy ilyesmi, és csak hétvégére vidd haza. :-)

2021. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!