Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van esélyem még fejlődni?...

Van esélyem még fejlődni? Hozzám hasonló helyzetűek?

Figyelt kérdés

Lehet a kérdés nincsen valami jól megfogalmazva, így kifejtem: Nagyon rosszevő voltam pici gyerekként is, utána családi események miatt alig ettem, szóval a teljes fejlődési szakaszomat kitette az alultápláltság, jelenti ez azt, hogy napi 1-2x étkezéssel húztam végig a gyerekéveim és a 16 évesen elkezdett dohányzás (amit 3 hete végre elhagytam) sem segített a helyzetemen. Megmaradtam gyerekképűnek, nem sokan hiszik el a korom, 14-16 évesnek néznek mindenütt. A súlyom szerintem 4 év alatt sokat nem változott, BMI-m súrolta az anorexia(16) szintjét. 158-9 centi, a család legkisebb tagja vagyok, és 45 kg-nál soha sem voltam több. Érzékeltem a problémákat magammal kapcsolatban, amióta javult a mentális helyzetem, így egy hónapja már számolom a kalóriákat, és többet is mozgok. (Egész sok sikerrel) Már fixen 43 kg felett vagyok, a bordáim kezdenek nem kilátszani, és kicsit olyan érzésem van, mintha a melleim nőnének. Kezdem magam emberibbnek érezni, vitaminokat is szedni kezdtem. (C,D,vas,Milgamma)

Így persze már jobban üt a felismerés, a testem elmaradottsága. Évekkel ezelőtt nekem azt mondták, a menstruáció után 2 évig fejlődik még az ember, így most kicsit bennem van a félsz, hogy nagy károk vannak a szervezetemben. Így próbáltam utána olvasni a dolgoknak, és azt találtam, hogy 25 éves koráig fejlődhet még az ember. Van még arra esélyem, hogy “behozzam a lemaradást” vagy tőrödjek bele, hogy nekem mást dobott az élet?Gondolom a táplálkozás, mozgás nem árthat, de szeretnék valamilyen választ kapni, hogy mire számíthatok. Ha vannak hozzám hasonló élet-úttal rendelkezők, örülnék, ha megosztanátok velem, hogy nálatok hogyan haladt testetek állapota. 18/L



febr. 9. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
18 éves korodban normális táplálkozás mellett persze, hogy fejlődsz! Eddig alultáplált voltál.
febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

A lanyok hamarabb fejezik be a fejlodest mint a fiuk, magassagra, tomegre, az ertelem meg relativ valamelyik lany 12 eves szinten van, valamelyik 25 es mar gyereken gondolkozik meg karrier. Fiukra ugyanugy ervenyes.


A lanyok mar 13 - 15 eves korukban testileg kifejlednek, minimalis a valtozas utana. 16 - 18 korul nohet a mell de az sem drasztikusan. Ez az atlag, vannak kiugrasok, de az ritka, elegge. Nem kell sokra szamitanod, majd olyan 25 eves korodban kell, mert akkor mar jonnek az idosodes elso jelei - etrend visszafogas mert hizol, metabolizmus megvaltozik, ilyenek. Sportolok peldaul foci is ilyenkor kemenyednek be, hogy felkeszuljenek a kovetkezo 6 - 8 evre, utana vege a karriernek, mennek edzonek, mert utana szetcseszik olyan edzessel a testuket. De ha akarsz gyereket akkor 25 evesen mar fix gondolkodni fogsz gyereken ha csak nem karrierista vagy es az az elso prioritas nem pedig a parkereses, ami a te dontesed.


Nincs semmi gond egyebkent nem tudom miert parazol. A mult sajnos az mult, egyedul a jovon tudsz valtoztatni mert jelen nincsen - sokan a jelenre utalnak holnap meg 2 ora mulva meg ilyenek, de ez a jovo. Csak egy ido van amit mi fiziologiailag tudunk erezni egyelore az agyunkkal, a jovot. Csak a jovod van. Hogy mit csinalsz 1mp mulva, az is a jovo. Hogy "most dontsd el" az is a jovo.


Fokuszalj mit akarsz a jovoben? Mi akarsz lenni? Ki akarsz lenni? Csak 18 evesen erre 90%-ban senki nem tud valaszt adni, es eleri a 24 evest, amikor fejben mashogy latja a vilagot mert annyit latott meg tapasztalt, es akkor jon ra, hogy ki meg mi akar lenni. Es akor megint 35 evesen ugy erzi hibazott, meg sem az akar lenni. Meg sem akart gyereket. Ugymond nem tudsz melleloni, mert az ember nem egy konstans objektum, allandoan valtozik. Parkapcsolatok is ezert mennek tonkre, hazassagok szinten.


De elkanyarodtam, mit akarsz a jovoddel kezdeni? A kondiciod egy ideig biztos egeszseges marad, de attol tekints el. Ki akarsz lenni es mi akarsz lenni? Lesznek akik lehordanak, meg "ne hulyeskedj" meg kinevetnek, de persze ne te legyel az uj Michael Jackson, racionalis gondolkodas legyen meg. A legtobb felnott, 25 - 35 - 45 - 55 - 65 stb. Legbelul szinten ezt erzi, hogy nem ez akart lenni, es ezert van nyomor, ezert kene ido a kikapcsolodasra ami itthon nincs meg, csak a munka. Kell kikapcsolodas, hogy ne legyel senki mikozben haladsz az idoben.

febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Lérdező!


Szerintem most elsősorban be azon aggodalmaskodj, hogy be tudod-e hozni a lemaradást. Ha ezen görcsölsz az nem fog jót tenni sem fizikailag, sem lelkileg.

Tàplalkozz megfelelően! Husit egyèl, zöldsèg, gyümölcs, tejtermék. Sok tojàs, mert abban szinte az összes hormon is benne van. A vitaminokat jól teszed, hogy szeded. Megfelelő folyadèk bevitel fontos még nagyon! Illetve a lelkedet is kéne gyógyítani. Ha teheted szerintem keress fel pszichológust. Beszélgess.

A testmozgás nagyon jó, de most az intenzív testmozgást hanyagold, amíg vékony vagy, mert ledolgozod, amit beviszel. Inkàbb helyette sétàlj minden bap egy órahosszát, addig, amíg legalább egy 10 kilót sikerül felszedni. Legyél sokat napon mikor süt, az a mentális egészségedre is jó hatassal lesz.

Fogsz fejlődni, ebben biztos vagyok!

Sok sikert kívánok és nagy öleles!!! Kitartást! Erős vagy és fog ez sijerülni! (28L)

febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!