Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg "ciki", hogy csak ez...

Tényleg "ciki", hogy csak ez van a hűtőnkben? Vannak hasonló helyzetűek? Vidékiek?

Figyelt kérdés

Faluban élünk. Kemény munkával keressük a kenyerünket. Spórolni is muszáj, meg mindenből termelünk is magunknak. A hűtőnkben általában házi tej, tejföl, túró, szalonna van. Van elspájzolva paradicsom, uborka, lekvárok. Mélyhűtőben szezongyümölcsök (málna, eper, ribizli), bab, borsó, paprika. Pincében krumpli, sárgarépa, karalábé. stb. Amit boltban vásárolunk: káposzta, karfiol (ritkán), fűszerek (csak az alapvető), kenyér, néha kolbász vagy sajt. A multkor beszélgettem egy ismerősömmel interneten keresztül. Kértem, hogy adjon tanácsot, mit főzzek. Mikor felsoroltam, hogy mik vannak itthon, elcsodálkozott. Általában naponta beszélünk, megkérdezzük mit evett a másik, és nekem olyan furcsa, hogy náluk mindig valami különleges kaja van, párolt ez-az, ilyen-amolyan öntettel, mindenféle fűszeres csirke, húsok, stb. Kicsit elszégyelltem magam, hogy mi ilyen spórosan élünk. Vagy ez normális? Mondjuk nem igénylem mindig ezeket a kajákat, de néha mondjuk veszünk mi is csirkét, elkészítjük különlegesebben, szóval nem az vagyok, aki még sosem látott ilyet.

Tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy kívülről ez úgy jön le, hogy sajnáljuk magunktól ezeket az ételeket, meg ezt a változatosságot? Vagy vidéki embereknél ez átlagos?


2016. jún. 30. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Én nagyvárosban lakom, de szinte ugyanezek vannak a hűtőnkben. Kertet művelünk és állatokat is tartunk, csirkét legfőképpen. Én nem szégyellem. Ennél jobb életet nem is tudnék elképzelni.

Mitől jobb az, hogy a kínai szószokat megveszem konzervben, és tartósított vackokat eszek? Szemét.

Persze tök jó lehet ott, ahol ezt meg is termelik. Pl Indiában, Kínában, Thaiföldön, Koreában tök jó kajákat esznek, de én nem próbálnám meg elkészíteni, mert a hozzávalókat csak agyon tartósítva tudnám megszerezni, mert sem én, sem Magyarországon bárki más nem tudná megtermelni, nem olyanok a körülmények.

Én mindég a frissre és a házira szavazok. Ennél jobb nem is kell.

2016. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

HA én megmondanám hogy mi van hűtőmben....jha semmi.:DD


Miért lenne ciki? ISmerősöd tudja, hogy ami van, az kezetek munkája? Ivott életében egyáltalán igazi tejet?

A különleges kaja, pedig kreativitás kérdése: Én például töltött krupmlit csináltam, marha finom.

Az egyoldalú táplálkozás viszont nem jó.


Nem vidéki-városi kérdés ez, a városié is lehet ilyen, és a falusié is lehet mindennel teli (akár minden mesterséges szeméttel is, hidd el sokkal jobb az a paradicsom, ami előtted érett meg, mint az amiért adott esetben én elmegyek a boltba...Ne tudd meg, katasztrófa néha.

2016. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Dehogy . Nyáron a több fogásos meleg étel nem hiányzik . A lédús gyümölcsök sok víz fontos ilyenkor . A zsírosabb dolgok a vesét bántják és a sok fehérje köszvényt okozhat . Minél puccosabb összetettebb valami annál drágább és energia igényesebb . Gasztronómia nagy része felesleges értelmetlen mozzanat , a szélsőséges receptekről meg sült rántott fagyi ne is beszéljünk .
2016. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Én városban élek és szinte mindig üres a hűtő.

Szerintem ez sokkal cikibb, de nem reklámozom és nem érdekel más véleménye.

Főtt kaja csak heti egyszer ha van.

2016. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát azért a párolt zöldség meg a fűszeres csirke nem éppen különleges.


Nem ciki, hogy ez van a hűtőtökben, sőt pozitívum, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztotok.


Nálunk más a helyzet, mert nem fogyasztunk húst, és tejterméket is igen keveset.

Sokmindent megtermelünk magunknak pl. paprika, paradicsom, uborka, cukorborsó, padlizsán, cukkini, némi laskát is termesztünk a pincében.

Általában van itthon zabtej, mandulatej, mandulajoghurt, kókuszjoghurt, növényi túró, olajos magvak, olajbogyó, avokádó, különféle sajtok (feta, mozzarella, edámi szinte mindig van).

Na meg persze krumpli, hagyma, répa, zeller, karfiol, brokkoli, fehérrépa, karalábé.

A kenyeret itthon sütjük úgyhogy teljes kiőrlésű liszt is van. Na meg tészták, rizsfélék, gabonák (árpa, hajdina, tsb.). Szárazbab, lencse, quinoa, kuszkusz.


Nálunk ezek elengedhetetlenek :)

2016. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Én azt szégyellem, hogy még nem jutottam el odáig, hogy a meggy bent legyen a fagyasztóban, holott itt potyog le a fámról. Különlegesebb dolgokat meg azért látok, eszek, mert városban élek, kertvárosban, és van rá módom meglátni és megvenni.
2016. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen jó cuccaitok vannak, nincs ezzel gond.

Nekem általában szinte kizárólag zöldség van a hűtőmben (esetleg egy darabka vaj s a párom miatt néha egy kis sajt is, de ezek nem fontosak étkezésünkben...), a kis fagyasztórészben zöldség és gyümölcs. Nem elég ez? Nekem az. A szekrényekben még van tojás, olajos mag, mazsola, rizs, ez-az, más pedig nekünk nem kell.


Szeretek főzni, de flancos és időrabló ételt ritkán főzök, mert nem tesz boldogabbá, mint egy tükörtojás vagy egy kis sült káposzta. Ezek nagy kedvenceim, nekem az ünnepélyesebb szinten a töltött tojás áll :D Az mekkora jóság már.


Az alapanyagaimból akármit csinálok, amihez kedvem van, jégkrémet, sütiket, mogyorós kókusztejet... Kész cuccokat szinte sosem veszek, egy grillszósz s a csemege uborka a kivétel.


Árérzékeny vagyok, nem mondom (kicsit majdnem lelkifurdalásom is van, amikor kesut nassolok vagy konjaclisztes pudingot :D pedig ezek nem sok vizet zavarnak), de amikor gazdagabb voltam, még az életmódváltásaim előtt, akkor sem költöttem sokkal többet s nem ettem ilyen jókat...

2016. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem is totál oké nálad minden. Bárcsak máshol is ugyanúgy gondolkodnának. A tartósítókkal telenyomott mártások és fűszerkeverékek helyett én is sokkal többre becsülöm azt, ami a magyar földben megterem és el tudok rakni belőlük a fagyóba.


Ez nem, nem "ciki" a tiétekéhez hasonló helyzet, hanem a józan gondolkodás az egészséges táplálkozásról.

Amit az ismerősöd csinál, az nem más, mint "rongyrázás", hogy őnekik mi mindenre telik, és közben észre sem veszi, hogy ezzel a táplálkozási szokással csak az egészségét teszi tönkre.

2016. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj a ti dolgaitokkal, de hogy neked a fűszeres csirke meg a párolt zöldség már úri flanc, az elég érdekes. A nagyimék felfedezték maguknak a padlizsánt, pedig ők aztán tényleg azok a régi típusú vidéki idősek. Megtermelik, aztán meg mehet a rakott padlizsán, meg a padlizsánkrém.


Szerintem a kettőt lehet tök jól kombinálni. Pl. pár jó fűszerrel baromi érdekessé lehet tenni a teljesen normál alapanyagokat. Nem, nem kell a dráma, itt nem előre legyártott dolgokról beszélek, de pl. a gyömbért nagyon szeretem.


Nem kell a hagyományos dolgokat elfelejteni, de butaság az újdonságoktól teljesen elzárkózni. De itt tényleg nem arról van szó, hogy kaviáros lazacot kell enni, de egy-két újdonság nem hiszem, hogy hatalmas tragédia lenne.

2016. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem úri flanc a csirke, csak mi azt nem eszünk gyakran, csak alkalmanként. Náluk pedig mindig van a hűtőben, és sokféleképpen, sokszor készítik. A " fűszeres" szót meg azért használtam, mert valami mediterrán fűszer, amit sehogy sem tudok megjegyezni, szóval nem mindennapi. Remélem senki nem értett félre, nem tartom nagyzolásnak, ha valakibek ideje és pénze is engedi, hogy nap mint nap külölegesebbnél különlegesebb ételeket készít. Csak valamiért furcsa volt ez számomra, kevesebbnek éreztem magam emiatt, talán haragudtam is magamra. Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 30. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!