Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lányom 15,5 éves. Depressziós....

Lányom 15,5 éves. Depressziós. Pár hete vettük észre, hogy valami megváltozott. Hasonló helyzetűek tanácsát várnám, illetve Budapesten jó orvost keresnék. Mit lehet tenni SOS?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
15 fél évesen? még annyira kiforratlan a személyisége,mi az könyörögöm ami ,miatt depressziós lehetne? :D
2013. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Fel kéne vidítani.

Lehet a tanulástól?

2013. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne deríteni mi okozza
2013. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
homeopátia!
2013. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szerintem nem orvos kell hanem pszichológus. Az orvos csak kiír neki egy csomó szart ami gátolja és lenyomja. Mindenképp pszichológust- egy rendeset! sajnos nem vagyok pesti nem tudok ajánlani név szerint.
2013. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez az egyik betegségem, de nekem romlott, halucinálok is most már mellé. a szüleim nem hiszik hogy van bajom és nem is értenek meg. mindenki más meg a környezetemben nem normálisnak tart. a pszichológus is megunt engem, így nem tudom velem mi lesz. egyet tudok kórházba ne engedd inkább próbáld te támogatni és megérteni, az szerintem biztos sokat segítene neki
2013. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hunbula ***** válasza:

Pszichológust keress neki! Állami orvosra semmiképp se bízd, még az a szerencsésebb eset ha beadják neki a gyógyszert de van hogy ez sem történik meg, sok helyen csak hanyagolják a betegeket... :(

Egyébként próbálj vele beszélgetni, programokat kitalálni neki ami eltereli a figyelmét a problémáiról. Legyél vele kedves és megértő, ne bíráld, kérdezz rá, mi a baj, hogy tudnál segíteni, vagy mi tudna segíteni? És legyél türelmes mindig minden helyzetben, sajnos lassan múló probléma, több visszaesés is lehet, szélsőséges hangulatokkal. Legyél neki a szerető biztos háttér bírálat és előítélet nélkül.

2013. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Először orvos kell ( pl gyerekorvos), aki megállapítja, hogy mi a baja a gyereknek, és ha kell ő ajánja a pszichológust. A pszichiáter se orvossággal kezd, hanem vizsgálattal. Ez az ostoba szemlélet nem tud megszünni, hogy menjen a beteg először pszichológushoz, majd két év kemény és felesleges fizetés után már mehet a pszichiáterhez is..Fordított világ.
2013. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Első lépésben próbáljátok meg a napi szintű intenzív testmozgást. Úszás, futás, aerobik, stb. Vegyél neki Neuroptimot. Elvileg ezeknek használni kell. Nálunk bevállt.
2013. dec. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon durva, mennyi rossz válasz érkezett...


a depressziónak több oka is lehet, az egyik az életvitelből és környezetből adódik, a másik a lelki gondokból, de általában a kettő együtt van jelen, és összefügg.


jó pszichiátert kell keresni, aki tud tanácsot adni, és nem gyógyszerfelírásban merül ki a tudománya, aki segít elmagyarázni és megkeresn iaz okokat.

ajánlom pl: [link]


és akkor jöjjenek a tévihek:

-15 éves nem lehet depresziós - bármiylen meglepő is, a 15 éves gyerekekeknek is van lelki világa, érzéseik, sőt, érzékenyebbek mint a felnőttek. ráadásul a fénymegvonásnak, pl nincs köze a korhoz.

-fel kell vidítani - a depresszió nem sozmorúság

-homeopátia - a homeopátia hivatalos körben nem elismert tudomány, többször is emgbukott nemzetközi teszteken, inkább hit alapú, placebo hatású, mivel valódi oldott anyag nincs a homeopatikus vízben (amit tejcukorra cseppentenek), azaz kidobott pénz.

-pszichológus - a pszichológus nem írhat fel gyógyszereket, így nem is tudja gyógyítani a depresszió azon formáit ami nem lelki eredetűek. sőt, néha azokat sem, továbbküld a spzichológushoz. ráadásul a pszichológusok többsége semmilyen értelmes tanácsot nem tud adni, bár a pszichiáterek többsége sem foglalkozik a páciensekkel.

-gyerekorvos - rosszabb mint a pszichológus, egy átlagos háziorvos kb semmihez nem ért a torokgyulladáson kívül. ráadásul 15 évesen már nem gyerek, még ha hivatalosan maradhat is a gyerekorvosnál.


ha szükség van rá, akkor privátban leírom RÉSZLETESEN, hogy mik a depresszió lehetséges okai, hogy ezeket "házilag" is kúrálni lehessen, de ez önmagában nem biztos hogy megoldja.

2013. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!