Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos azt mondja túlsúlyos...

Az orvos azt mondja túlsúlyos vagyok és fogynom kéne. Miért érzem és látom magam mégis átlagosnak?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, 186 cm magas és 107 kg. Múlthéten voltam éves pofaviziten az orvosnál, ahol azt mondta túlsúlyos vagyok és fogynom kéne egy keveset. Én ezt alapból nem igazán tudtam komolyan venni mikor végig a doktor úr köldökével néztem farkasszemet a szűk ingjén keresztül. Elég megtermett fickó.

De azért mikor hazamentem jól megnéztem magam a tükörben. Mégiscsak azt mondta. Viszont én egyáltalán nem látom vagy érzem magam kövérnek. Persze nem vagyok kisportolt, de egész jó formában vagyok. Teljesen átlagosnak látom magam. Emiatt nem igazán érzem a fogyás szükségességét sem. Másnak is van ilyen tapasztalata?

Igazából az egész azért merült fel bennem, mert a húsvéti családi összejövetelen feljött a téma, de mindenki azt mondta hogy nincs velem baj. Pedig a jó időben láttak félmeztelenül a kertben és tele hassal is.



ápr. 1. 11:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
15%

1 perce egy füves kérdésre a szó szerinti válaszom:

"

A sovány a normális. Egyedül erős ember versenyeken van értelme a zsírnak, de ebbe nem mennék bele.


Viszont sok embernek vannak olyan tudatalatti gondolatai, hogy a kövér az egészséges, ezzel pl megnyugtatják magukat, hogy ő és a rokonok is szépen kövérek, és millió hétköznapi küzdelemre ad felmentést, hogy meg se próbálják.


Szerintem a fű kiírtja ezt a tudatalatti nyugtalanságot.

A leépült test persze következő szint.

"

ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

30,9 a BMI-d, tehát ha nem vagy extrán izmos (márpedig leírásod szerint nem), akkor bizony az elhízott (még csak nem is a túlsúlyos) kategóriába esel.

Azért látod magad átlagosnak, mert

1) Magyarországon valóban ez az átlag. A többség elhízottm így te sem lógsz ki.

2) Ha az ember lát egy másikat és meg kell tippelni a BMI-jét, szinte mindenki alul tippel.

ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, hogy van rajtad legalább 20 kg túlsúly.
ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
A férjem ilyen magas, és alapból vékony alkat. De ha felmegy 85 kiló körülre, elkezdi zavarni az úszógumija. Te meg ennél 20-szal több vagy. Biztos cuki mackóalkatod van, de ebből minimum egy tízest le kéne dobnod.
ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

"Másnak is van ilyen tapasztalata?"


Igen van. Nekem a nevelőapámnak vannak ilyen adatai, csak azzal a különbséggel, hogy ő 39 éves. Ha csak nem izom ami rajtad van, akkor tényleg fogynod kéne. Ahogyan nevelőapámnak is, határozottan min. 20 kg-t. Neki már magas vérnyomás betegsége van, évek óta. 40 éves sincs...

ápr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

A barátom 184cm,erőscsontozatú,sportol,95kg.

Egyáltalán nem néz ki rosszul,de tisztában van vele,hogy lenne mit leadni.Olyan alkatú,magas embereken az a plusz 15kg túlsúly sitty-sutty eloszlik úgy,hogy alig észrevehető.

Egy orvos ért hozzá,nem mondja,hogy fogynod kéne,ha nem kell.

ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, a magyar átlag miatt, a túlsúlyt mindenki alulbecsüli. Meg ugye ha a Józsin 40 kiló a felesleg, akkor a a Jani a 20 + kilójával soványka.

Volt egy családi sztori kisgyerek koromból.

Nagyapám , aki 1901 es születésű, gyenge gyomrú, szikár ember volt, sokszor emlegette egy ismerősét : Hogy annak micsoda egészsége volt, mekkora szelet szalonnákat bírt az megenni. Szép derék ember volt...

Mire egyszer édesapám megszólalt. Hány éve temettük is el azzal a nagy egészségével?

Nagyapám meg ezután húsz évvel, 90 évesen táncolt a lakodalmunkon. A két dédunokát is meghöcögtette még...

ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

A bmi valóban jó irányadó, de nem mond el mindent azért. Nagyon sok múlik a testösszetételen. Az izom többet nyom a zsírnál, vastag csontozat stb.

Sportolsz valamit? Fizikai munkát végzel? Sokat mozogsz általánosságban? Ezek mind számítanak és a felesleg alatt is lehet valaki jó erőben.

ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Mindig széles vállú, vastag combú gyerek voltam. 19 éves koromig vizilabdáztam. Azóta nem sportolok, de szerintem az akkori intenzív edzések formáltak rajtam annyit hogy még ma is látszódik azért. Még úgyis hogy kicsit megereszkedtem a sport nélkül.
ápr. 1. 13:07
 10/43 anonim ***** válasza:
Dobjal mar fel egy kepet, arc nelkul. Konnyebb megitelni.
ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!