Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos azt mondja túlsúlyos...

Az orvos azt mondja túlsúlyos vagyok és fogynom kéne. Miért érzem és látom magam mégis átlagosnak?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, 186 cm magas és 107 kg. Múlthéten voltam éves pofaviziten az orvosnál, ahol azt mondta túlsúlyos vagyok és fogynom kéne egy keveset. Én ezt alapból nem igazán tudtam komolyan venni mikor végig a doktor úr köldökével néztem farkasszemet a szűk ingjén keresztül. Elég megtermett fickó.

De azért mikor hazamentem jól megnéztem magam a tükörben. Mégiscsak azt mondta. Viszont én egyáltalán nem látom vagy érzem magam kövérnek. Persze nem vagyok kisportolt, de egész jó formában vagyok. Teljesen átlagosnak látom magam. Emiatt nem igazán érzem a fogyás szükségességét sem. Másnak is van ilyen tapasztalata?

Igazából az egész azért merült fel bennem, mert a húsvéti családi összejövetelen feljött a téma, de mindenki azt mondta hogy nincs velem baj. Pedig a jó időben láttak félmeztelenül a kertben és tele hassal is.



ápr. 1. 11:10
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Tipikus mai 30-as.

Ruhában nem látszik, mi az eloszlás, meg zsír-e vagy izom, ezért aztán mind úgy van vele, hogy inkább legyek ilyen nagyobb darab, ellenfényben úgy látszik, mintha jókötésű csávó lennék, akivel nem érdemes szívózni, meg hát úgyis mindenki így néz ki.

Ez a típus szokott szörnyülködni is, ha valaki 95 vagy uram bocsá' 85 kiló alatt van.

ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
37%

Inkább így nézzen ki egy férfi mint anorexiásnak.

Szerintem nincs veled baj. Csajokat is simán összeszeded még ilyen alkattal.

ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

31, nem tudom milyen sérelmeid vannak amik most ezt mondatták veled. De én senkinek nem szoktam a súlyán szörnyülködni. Se ha több, se ha kevesebb.

32, köszönöm. Tényleg észre szoktam venni néha, hogy közeledni próbálnak felém lányok. De foglalt vagyok.

ápr. 6. 17:28
 34/43 anonim ***** válasza:
62%

Tesó... sz@rd már le. Teljesen átlagos normális tested van. Egy hétköznapi csávó így néz ki, nem úgy mint egy 16 éves. Nem az az átlag mint a modellek. Ne kelljen már ahhoz hasonlítani magunkat. Ők abból élnek hogy 0% testzsírjuk van.

Itt vagyok én, 24 éves. Régen fociztam és futottam meg kondiztam is egy ideig. Most dolgozom.

[link]

Ennyi.

ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
42%

34.

Ez is bojlertest.

186 centisen nyilván nem 65 kilósnak kell lenni, mint az igazi modelleknek. 186-hoz kb 80-85 kiló tartozik. De egyszerűen már annyi az ilyen bojlertestű 100 kilós, hogy egy 82 kilós nekik már modell alkat, a 100+ -t meg normálisnak könyvelik el :) Nem az.

ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
58%

Ez vonatkozik a kérdezőre is, de a 34es válaszolóra is. 34es amúgy szerintem ránézésre kicsit jobb formában van mint a kérdező. Mindkettőtökön van felesleg amiből lehetne leadni, de igaz hogy még nem vészes a helyzet és nincs min izgulni. MÉG.

Ahogy az idő telt folyamatosan kúszott fel a súlyotok, még ha lassan is. Mivel nem állt be stabilan így legalább annyira érdemes lenne odafigyelni hogy a gyarapodást megállítsátok. Higyjétek el, ha elengeditek a gyeplőt akkor könnyen kicsúszhat a kezetekből.

Például ha csökken az izomtömeg viszont a súlyotok meg nő, akkor hamarabb ki fogtok fáradni. Úgy pedig nagyon könnyű elustulni mert tudat alatt kerülni kezditek a fizikailag megterhelőbb tevékenységeket. Ha rendszeresen sokat esztek akkor megszokja a szervezet a megnövekedett mennyiséget mert kitágul a gyomor és emiatt mindig több és több ételt fog igényelni hogy jóllakjatok. A nasikhoz és a cukros üdítőkhöz ugyanúgy hozzászokhat a szervezet és igényelni fogja akkor is ha amúgy nem lenne rá szüksége. És mindez fel se tűnik igazából ha nem figyeltek oda. Mert hozzászoktok az új életviteletekhez.Ez ilyen körkörös folyamat ami ráadásul fel is tud gyorsulni ha nem figyeltek. Lehet 10 év kellett hogy 20 kilót hízz, de a következő 20 meg már mondjuk 3 év alatt fog érkezni.

Kicsit riogatásnak érződhet amit írok. Ez mind csak lehetőség és nem biztos. Nyilván nem ismerlek titeket. De több korábban sportos ismerősön és rokonon láttam már végbemenni ezt a folyamatot. Rengeteget lehet hízni akár csak 1 év alatt is ha minden körülmény adott.

ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
41%

Hat azert...😂😂😂

A hozzaszolon valoban latszik, h sportolt, viszont elkezdett felszedni. Ra azt mondanam, h van rajta egy keves felesleg, de semmikepp sem kover, plane nem "boylertestu"😂😂😂 Tul kritikus vagy, szeretnelek megnezni teged is, rakj fel egy kepet!😏

ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
41%
Baromira nem vagyok bojlertestű tesó 😉 Ne másokra vetítsd ki a saját problémáidat.
ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Na jó. A kérdezőnek azért van hasa. De bevallom a 34es nekem bejön :D Szerintem jól nézel ki.
ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
52%

Akkor nem egy képet nézünk. A 2.kép konkrétan elmenne matekkönyvbe a henger definíciójánál. 180/78 vagyok és így már látszik, hol ér véget a has, hol kezdődik a kéz, hol a derék stb, nem pedig ilyen íves egybefolyó tömzsi minden.

És igaza van a 36-osnak is, aki ilyen 20-30 évesen már egy 100-as, belőlük lesz az eszméletlen gömbhasú 130 kilós 50 éves korára.

ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!