Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos azt mondja túlsúlyos...

Az orvos azt mondja túlsúlyos vagyok és fogynom kéne. Miért érzem és látom magam mégis átlagosnak?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, 186 cm magas és 107 kg. Múlthéten voltam éves pofaviziten az orvosnál, ahol azt mondta túlsúlyos vagyok és fogynom kéne egy keveset. Én ezt alapból nem igazán tudtam komolyan venni mikor végig a doktor úr köldökével néztem farkasszemet a szűk ingjén keresztül. Elég megtermett fickó.

De azért mikor hazamentem jól megnéztem magam a tükörben. Mégiscsak azt mondta. Viszont én egyáltalán nem látom vagy érzem magam kövérnek. Persze nem vagyok kisportolt, de egész jó formában vagyok. Teljesen átlagosnak látom magam. Emiatt nem igazán érzem a fogyás szükségességét sem. Másnak is van ilyen tapasztalata?

Igazából az egész azért merült fel bennem, mert a húsvéti családi összejövetelen feljött a téma, de mindenki azt mondta hogy nincs velem baj. Pedig a jó időben láttak félmeztelenül a kertben és tele hassal is.



ápr. 1. 11:10
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
78%

#9

Mint írtam egy orvos ért hozzá és egy akkora emberen,mint te szinte észrevehetetlenül eloszlik és az,hogy fogyni kéne nem jelenti,hogy egy dagadt disznó vagy és szarul nézel ki.

Próbálhatsz mindenkit meggyőzni,hogy nincs rajtad túlsúly.De ha az orvos azt mondta,hogy van,akkor van.

Ha nem akarsz fogyni,akkor ne tedd.

De szerintem senki nem fogja azt mondani,hogy hülye az orvosod,hogy ilyet mondott.

(6)

ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
36%

Én nem mondanám soknak ezt a 107et, főleg ha van alatta egy jó alap. Én is ilyen sportosabb alkat voltam-vagyok. Meg 193 cm. Mindenki 10-15 kilóval alátippel a valódi súlyomnak. Én 110 kilóval teljesen normál alkatúnak látom és érzem magam.

Ha nagyon bizonytalan vagy akkor azt mondom 100ig lemehetsz. De annál több energiát szerintem fölösleges belefeccölni.

ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

11, Én sem mondtam h hülye az orvos. És nem vártam azt sem h mások ezt mondják.

Tudom h van rajtam némi felesleg számok szerint. 10 éve nem sportolok. Látszik is azért kicsit. De szerintem összességében egészséges átlag tartományban vagyok.

ápr. 1. 14:22
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként milyen a környezeted? Barátok, család, munkatársak. Nagyban befojásolja hogyan ítéled meg magad, ha sok a termetesebb férfi a a szociális közegedben. Mind a saját nemünkhöz hasonlítjuk magunkat. Ha kövérek a haverok akkor te is hozzájuk hízol.

Am meg tényleg tölthetnél fel egy képet magadról, és akkor nem a kommentelők képzeletére bízod hogy hogy nézel ki.

ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy az egészséges tartományban, el vagy hízva. Az egészséges testsúlyod min. 10 kg-mal kevesebb lenne.
ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Olyan faluban laksz, ahol mindenki kover?
ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen durván túlsúlyos vagy. Azért nem tűnik fel, mert 10-ből 8 már dagadt és fel sem tűnik.
ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
53%
Ha én nem túlsúlyosként lettem volna beteg, meghaltam volna.
ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Közkívánatra itt egy kép. Én továbbra sem látom, hogy annyira durván túlsúlyos lennék.

[link]

ápr. 1. 19:55
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
jujj, de, ne haragudj, a hasad nagyon az, meg is van a plusz 15 kiló rejtekhelye
ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!