Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leszázalékolnának ha nagyon...

Leszázalékolnának ha nagyon komoly skizofréniás tüneteim vannak?

Figyelt kérdés

25 évesen kezdődött. 32 vagyok most. Azt hittem h enyhűlni fog ha nem veszek ezekről tudomást. Alig tudok dolgozni, aludni, bevásárolni stb.


Hangokat hallok, látok dolgokat és érzek dolgokat.


Hangok: férfi, női. Van, hogy külföldi nyelvű német, angol, spanyol és kínai.

Arról beszélnek, hogy mekkora senki vagyok stb. Csámcsogás bele a fülembe. Leginkább kívülről hallom, mintha mögöttem vagy mellettem lennének. Állati hangok stb.

Mobil csörgéseket is hallok stb.


Érzések: mintha macska bújna hozzám és dorombol az ölemben - pedig nincsen macskám. Rovar csípéseket érzek. Volt többször h sok darazsat vagy méhet hallottam és éreztem a fejemen. sokszor mintha a bőröm alatt lennének bogarak.

Szagokat is érzek, amik nincsenek is. Olyan szagokat, bűzöket amik szerintem nen is léteznek.



Hangoknál elfelejtettem h zenéket is hallok. ezek is olyanok mintha nem is létezne ezen a világon.


Látások: borzalmasak. halott embereket látok. mintha mindegyiket frissen elütöttek vagy műtöttek volna. Legrosszabb egy cigány akinek a feje félbe volt vágva.

földönkívülieket is láttam stb.


amikor alszok spontán éles fehér fényeket is látok. már sajnos ébren is.


Dolgozok és hirtelen nagy fehér fény vakít el. El lököm magam és az arcomat, szemeimet takarom. Ezt látják a munkatársaim. Sokszor a munkatársaimat jobban megbámulom ezt látják kívülről, mert én mögöttük vagy mellettük látok valamiket stb.


Nem tudom h meddig bírom ki. Most pont nincs stressz a melóban. Most asszem azért kedvelnek a munkatársaim. De minél jobban vagyok másokkal annál rosszabb a tüneteim.


Háziorvos azt mondta h pánik beteg lehetek mert egyszer haza küldtek a melóból most nemrég mert nagyon remegtem.

Félelmet annyira nem érzek. Megszoktam a dolgokat.

Orvosnak nem merek ezekről beszélni, pláne ha most pánikbetegnek mondott el. Sztem ez úgy tűnne mintja reménykednék a leszázalékolasban. Nem merek leszázékolt sem lenni.

Nem is tudom h megtennék e, mert azt olvastam h ezek a tünetek pozitív tünetekbe esik bele. Bár nem tudom h mi pozitív van ebben.


ápr. 9. 18:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

mert egyszer voltam érettségikor.

nem ment jól a matek és hát leszxart. 3.-ban is megbuktam matekból, de pótvizsgán átmentem.azt a traumámat mondtam el, hogy szenét volt velem az a tabárnő és érettségikor is csak az kattogott a fejembe. nem érdekelte, úgyhogy léptem. sztem most sem érdekelném egyik pszichológust sem.

ápr. 12. 17:08
 12/17 A kérdező kommentje:
érettségikor megbuktam matekból. csak a matekot kell pótolnom, de úgysem tudom. 20 éve nem tanultam, már késő. de úgyse érdekel senkit sem ez a traumám.
ápr. 12. 17:09
 13/17 anonim ***** válasza:
ez nem igaz. Vannak (nagyon-nagyon-nagyon) sok rossz pszichológus, vagy akivel egyszerűen nem passzoltok, nincs meg a kémiátok. Nem szabad feladni, biztos lesz olyan, akivel megtalálod a közös hangot, és segít rajtad és a traumádon. Szerintem ne add fel!
ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

érettségim sohase lesz már meg. felmenteni úgysem fognak.

anyámat sem fogják vissza hozni.


sohase foglalkozott velem senki sem. most ugyan miért?

ápr. 12. 17:18
 15/17 anonim ***** válasza:
mert fizetsz érte. a pszichológusnak ez a dolga
ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
és ha segít, utána jobban fogod tudni élni az életed. + lehet hogy pszichiáter kellene neked inkább. mindenképp szükséged van ssegítségre
ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11

Figyelj, ha a kerdesedben leirt tuneteket elmondod a pszichologusnak, kizart, hogy ne erdekelne. Bar inkabb pszichiater.


Erettsegikor annyi volt a bajod, hogy nem megy a matek, de azt irod, 25 voltal, amikor a tuneteid kezdodtek. Ez azert egesz mas szitu. Ja, anyukadat nem hozza vissza senki sajna, ahogy az en apamat se. De a terapia es az esetleges gyogyszer igenis sokat segithet neked is.


Ez nem panikbetegseg, de te is sejted, eleve ugy irtad ki a kerdest. Nehany tuneted igencsak remiszto, masikak meg a munkadat lehetetlenitik el. Ne legyen igazam, de rohadt nagy osszeomlas lesz ebbol, ha nem lepsz mielobb.

ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!