Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan állapítják meg a...

Hogyan állapítják meg a gluténérzékenységet és muszáj ahhoz glutén tartalmú ételt enni, hogy meg tudják állapítani? Lent még.

Figyelt kérdés

Nagyon nem bírom a glutént és a gabonákat, zabot, árpát sem. Még nem voltam kivizsgáláson, de ezeket már jó ideje kizártam az étkezésből.


Nagyon rosszul voltam, amikor ilyesmit ettem, de szerintem nem feltétlenül vagyok gluténérzékeny.


Viszont nem akarok glutént bevinni. Úgy ki lehet mutatni, ha gluténérzékenység lennék?



ápr. 19. 07:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vérböl tesztelnek, nem kell glutént enned hozzá
ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Glutén érzékenységet csak glutén fogyasztás után ad reális értéket.Ha nem fogyasztasz glutént (hamis negatív)eredményt kapsz.
ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2-es: tévedsz, a vérvizsgálat során megfelelö reagenseket adnak a levett vérhez és abból állapítják meg az allergiát (nekem már volt ilyen vizsgálat).

Egyébként ha kicsit logikusan gondokodsz, rájössz, hogy nem is müködhetne, aki valamire komolyan allergiás, az már kis mennyiség bevitele után is életveszélybe kerülhet!

ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-as!Olvass utána,hogy működik egy glutén érzékenység kivizsgálása!Az az unokám cöliákiás!Nem véletlen javasolják,hogy a diagnózis felállításáig ne diétázzon a beteg!Mellesleg nem laikusként írtam.Légyszíves arra válaszolni,hogy szerinted milyen reagenseket használnak és ezt hol olvastad.
ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hogy konkrétan miket használnak, azt nem tudom, de az az egy biztos, amikor engem teszteltek gluténérzékenységre, akkor nem kellett semmit enni, amiben glutén van.

Elötte külön diétázni nem kellett, csak ugyanúgy enni, ahogy mindig. Ez nálam eléggé közelített a gluténmentes étrendhez, ennek ellenére a teszt kimutatta, hogy tényleg van gluténérzékenységem.

ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért lett pozitív a teszted,mert közelített a diétád a glutén menteshez:tehát még is volt valamennyi glutén a szervezetedben.
ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Látom, nem vagy képes a leírt szöveget értelmezni!

A teszt azért lett pozitív, mert gluténérzékeny vagyok, a "szervezetemben lévö glutén" mennyisége elenyészö lehetett egy áltag emberhez képest (ha a benned lévö glutén számítana, akkor mindenki pozitív lenne, aki nem gluténmentesen étkezik), emellett direkt modnták, hogy a levett vért tesztelik különbözö tesztanyagokkal, nem a vér gluténtartalmát mérik.

ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te nem érted!Ha nincs a szervezetedben glutén,akkor nem lehet pozitív a teszted! Bocs, de tanultam erről,nem is keveset.De nem vitatkozom veled.Legyen úgy ahogy Te gondolod.Itt befejeztem.Még annyit,hogy nem írtam sehol azt,hogy a glutént nézik.hogy mit néznek.IgA,IgG,IgM.Ha ez pozitív akkor,akkor lehet következtetni glutén érzékenységre és további vizsgálat szükséges.pl.EMA. további szép napot!
ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 igazad van!

Nekem belgyógyászom mondta, hogy a vizsgálat előtt el ne hagyjam a glutént.

Plusz aki írja, hogy nem kell fogyasztani glutént, az össze téveszti az allergiát az intoleranciával. Mert nagyon nem ugyanaz!

ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, de az ellentmondások és a hozzá nem értésem miatt nem értem, pedig szeretném érteni.


#9. Mi a különbség az allergia és az intolerancia között?

ápr. 21. 03:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!