Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy 1x1 tabletta?...

Mit jelent hogy 1x1 tabletta? Reggel vagy este vegyem be?

Figyelt kérdés

Nincs rá írva csak annyi hogy 1x1 ezt mikor kell bevenni?


Bal kamra ejectios fractioja(EF):63%

37/N vagyok magas vérnyomásos lettem, készült 24 órás vérnyomás monitorozás is. Ahol ez van a papírra írva:

Átlagos RR értéke: 153/90, Nappali átlagos RR: 157/94, éjszakai: 137/83 Hgmm. Átlagos Pulzusa: 71, min:58 max:81/min


Javasolt: 1x1 Vidotin komb 4/1.25mg, és 1x1 Vidnorm 4mg/5mg.

Diagnosis: Hypertonia, Min.cardiomegalia.,enyhe Bk Hypertrophia


ápr. 25. 14:04
 1/10 Mad Max2 ***** válasza:
51%

1X1


Az azt jelenti hogy 1 darab tablettát kell bevenni naponta.


Micsoda kérdések, és micsoda IQ szintek vannak itt:DDD

ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az orvos javasolja. Mert mindig javasolja egy orvos, amikor felírja aa gyógyszert. Különösen kardiólógus.
ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezt inkabb patikában kérdezd, vagy hivd fel a csaladorvosod.

Amukor a gyógyszert kivetted nem mondtak el hogy kell szedni?

ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Betegtájákoztatót kellene elolvasni,ott gondolom le van írva,hogy a nap folyamán mikor javasolt bevenni,meg étkezés előtt,vagy után stb.

Vagy esetleg ha felhívnád a háziorvosodat megkérdezni?Erre gondoltál ne talán tán?

XD iku nuku XD

ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmit sem mondott az orvos csak mindkettő receptre azt írta hogy D.S: 1x1 tbl naponta.. de azért rá írhatta volna hogy melyiket reggel és este ilyen orvosokat
ápr. 25. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
5+Pedig mindig szokták mondani. Ott előtted, amikor az asszisztensnek diktálja felhőbe kerüléskor. Lehet nem figyeltél.. Szerintem nyugodtan felhívhatod a dokit és rákérdezni. Nem fog mérges lenni rád.
ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mad Max2 ***** válasza:
83%

"Lehetőleg reggel, étkezés előtt vegye be a tablettát. A gyógyszert egy pohár vízzel nyelje le."


idézet a gyógyszered leírásából.


Elolvastam helyetted ha már neked nem volt annyi eszed hogy ezt meg tedd:)

ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Behelok XD 37 éves nő.Istenem...

ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

7, nem lehetne ezt csak így megírni?


"Megnéztem a gyógyszered leírását és azt találtam, hogy ... Javaslom, hogy a jövőben az x oldalon nézz utána, ha ilyen kérdésed van, mert ott minden gyógyszer leírása fel van tüntetve / így keress rá, mert így gyorsan megtalálod a gyogyszer leírását."


Ez az oldal arra van, hogy segítsünk egymásnak azzal, hogy információt adunk és segítettél is a kérdezőnek, de nem fontos belerúgni egyet. Szerintem úgy a legjobb segíteni, ha nem éreztetünk a másikkal, hogy ő rosszat tett azzal, hogy kérdezett.


Aminap én egy nyelviskolanak írtam, mert a nyelvvizsgával kapcsolatban akadt pár kérdésem és nagyon udvariasan megfogalmazták, hogy a honlapon fent van minden válasz a kérdésemre, nem pedig letámadtak, hogy lusta vagyok, hogy nem néztem meg a honlapot.

ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az előbb ellenőriztem számológéppel is, valóban naponta 1 darab.
ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!