Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első kemoterápia után 11...

Első kemoterápia után 11 nappal hogy érzik magukat általában az emberek?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, akivel együtt élek, kedden kapja az első kemoterápiát. Csak én tudok róla gondoskodni, sajnos nincs senkije.


Viszont 28-ára hívtak egy 1 napos programra, kora reggeltől késő estig tartana, mert utazni is kell hozzá. Holnapig tudok visszajelezni, hogy megyek-e, addig lehet a jegyet megvenni erre a programra.


De nem tudom, hogy a rokonom miként fogja magát érezni 11 nappal később, mennyire szorul vajon a támogatásomra?


2024. dec. 15. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyonnagy eltérések lehetnek. Még ilyen viszonylag nagyobb időtávlat után is.
2024. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kemo és kemo között is van különbség, más-más gyógyszerek vannak. Az se mindegy, hogy milyen állapotban van most, kezdés előtt. Sajnos ezt így nem tudjuk neked megmondani, kérdező.
2024. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nagy eltérések vannak, de 11 nap után emiatt talán magára lehet hagyni egy napra. Jó lenne, ha szükség esetén szomszédot, valakit tudna áthívni, akkor nyugodtabban elmehetnél.
2024. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon változatos, egyéntől és a kemó fajtájától is függ. Meg a kiegészítő kezeléstől. Apukám nem is a kemótól szokott rosszul lenni, hanem az injekciótól, amit a kezelések után kell adnia magának pár napig.
2024. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Kemoterápia után meddig tart amíg visszanő a haj, szemöldök, szempilla?

Anyukám 5 hete kapta az utolsó kezelését, de még egyik sem kezdett neki nőni. Kezdi zavarni. Ugye olyan nincs, hogy nem nő ki?

Kemoterapias kezeles van Gyongyoson?

Es meg azt is kerdeznem, hogy aki kap kemoterapiat, azt minden esetben hozzak viszik, vagy sajat maga kell menjen egyedi szervrzessel kemora?

Kemoterápiára felírt hányáscsillapitót bevehetek fogorvosi kezeléshez, erős garatreflex miatt?

Anyukám rákos és kemot kap. Kapott egy hányáscsillapító gyógyszert. Neki 5 percen belül elveszi minden rosszullétét, a kezdetleges hányingert is. Azt mondta megkerdezi az orvost, hogy én ezt bevehetem-e garatreflex miatt, de elfelejtette. A tájékoztatón nem ír ilyet...

Anyám rákos,kéthetente kemoterápiát kap. Most egy hasmenéses vírusfertőzéssel sajnos elment a kezelésre. Azóta nem múlik el neki a hasmenése,mennyire gáz ez?

A körzeti orvos csak probiotikumot rendelt ,azt is telefonon. Rajtunk átment ez a betegség 2 nap alatt,ő meg nem gyógyul. Lehet ebből nagyobb gond?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!