Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás, kopaszodás? Már 15...

Hajhullás, kopaszodás? Már 15 évesen? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szép napot!

A párom már 15 éves kora óta kopaszodik, már 17 éves és nagyon szégyenli. Ha nem otthon van, mindig sapkát visel, ez véleményem szerint még jobban hozzájárul a haj kihullásához.

Engem csöppet sem zavar, úgy szeretem Őt ahogy van (:)), de neki már ettől kisebbségi komplexusa van. Van valami bevált módszer, készítmény, gyógyszer, ami bejött nektek vagy esetleg egy ismerősötöknek? Lehetőleg nem túl drágára gondolok, ki tudom őt segíteni, de egyikünk sem pénzes családba született, sőt neki családja sincs.


Köszönöm a segítséget! :)


2009. jan. 10. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Doki nézte már? Lehet ennek genetikai, egészségügyi oka is.

Anyukám 18 éves kora óta őszült, és neki állítólag valamilyen vitaminhiánya volt akkor, azért jelentkezett nála, kapott rá valamit, ami jó volt.

2009. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, az ilyen korai kopaszodás hátterében valami hiánytünet, vagy gyulladásos akkut probléma lehet.

Mindenképpen célszerű lenne egy hajhullásvizsgálatot elvégeztetni.


Addig is érdemes lenne megpróbálni a Varga hajcseppet.

Nekem bevált, egy hónap alatt megállította a gyors hajlullásom

2009. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Az a varga hajcsepp cska megállította a hajhullást, vagy serkentette is a hajnövekedést?

Bár már az egyes pont is elég lenne nekünk, majd kicsit noszogatom,és elmegyünk együtt orvoshoz.:)

2009. jan. 10. 23:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
na ha ez genetikai uton megy akkor minden hiaba az en ferjem is katonasagnal kezdett el kopaszodni ma mar olyan szegenykemnek a feje hogy hatul van haja felul meg nincsen csak egy par szal mint hokuszpok :)))))))))))))))))))
2009. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
de nagyon jol all neki el se tudnam kepzelni hajjal :)))
2009. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

15-17 évesen a genetikai kopaszodás még "korai"

A Varga csepp nálam megállította a kopaszodást, és kismértékben visszafordította, voltak 20 forint nagyságú teljesen kopasz területek,ahol ujra megjelent jónéhány hajszál


Menjetek el bőrgyógyászhoz. lehet hogy tényleg csak vashiány.

Egyébként jó lene tudni, hogy apai ágon volt e hasonló korai hajvesztés, mert ez esetben tényleg elképzelhető, hogy öröklött hormonális kopaszodás

2009. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodom, párom is azt mondja,hogy szerinte ez genetikai,és igen,apukája is tök kopasz.

De én szeretnék mindent megtenni érte,hátha menthető a helyzet.:) Mellesleg gondolom a férjed már huszonéves lehetett olyankor, de hát ő még csak középiskolás.

Mindig is váll alá érő hosszú,dús hajú szeretett volna lenni,de hát így nem megy neki.Utána olvastam az orvosi vizsgálatnak,megpróbálunk minél hamarabb elmenni.:)

Köszönöm a válaszokat!:)

2009. jan. 10. 23:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Nekem egyszer egy rossz fogam miatt hullott a hajam, anno régen a doki nem fúrta ki rendesen mielőtt betömte és a tömés alatt szuvasodott tovább. Röntgen, töméscsere, és a hajam is magához tért. Nézesse át nagyon alaposan a fogait!!! A fog is ronda dolgokat idézhet elő (doki mondta).
2009. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Feldobtam neki a fog problémát, és ő hevesen tiltakozott,hogy ő ugyan nem megy fogdokihoz...

Volt egy gyökérkezelése (az a sok hülye kóla és társai ugye...), amiből kijött a tömés.Erre rögtön elkezdtem noszogatni, de ő nagyon ellenkezik.Ezt majd még valahogy lebeszélem vele.:/

2009. jan. 10. 23:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merre laktok, meg mi a problémája a fogdokival, először azt nézessétek meg, lehet-e ez genetikai, vagy vitaminhiány, ha még akkor is gond van, a fogászatot is lehet, én Pesten őket ajánlom (előtte én is utáltam a fogászatot, ők viszont nagyon jók) [link]


Nem tudom, mi okozhat még ilyen korai kopaszodást, ezeken menjetek végig.


Minden jót! :-)

2009. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!