Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valamit tenni megfelelés...

Lehet valamit tenni megfelelési kényszer ellen?

Figyelt kérdés
Befolyásolja a mindennapjaimat is. Minden megszólalásom után azt nézem, kiből milyen hatást váltottam ki, félek, hogy nem tetszettem. De megszólalni sem kell ahhoz, hogy ezt érezzem, elég ha valahol megjelenek, már nézem az arcokat, hogy mit szólnak.:( Nagyon szeretnék ezen változtatni.:(
2011. máj. 8. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem megfelelési kényszer, inkább önbizalomhiány
2011. máj. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Vedd be a lesza.rom tablettát. Nagyon sokat segít.
2011. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
pszichoterápiával, nyugtatóval, alkohollal...ez tényleg megfelelési kényszer jó sok önbizalomhiánnyal meg talán szociális fóbiával megspékelve
2011. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen. Elég erős önbizalomhiányban szenvedek, nem volt könnyű úgy felnőnőm, hogy mióta az eszemet tudom, apám folyton alázta anyámat, ott csalta, ahol tudta, most anyám csalja apámat. Anyám mindig mindenért bűntudatot okozott, talán így próbált helyesen nevelni. Egy ideig jártam szakorvoshoz emiatt, de már tüneti gondjaim ( szorongtam ) nincsenek, csak 1-2 gondolat nem tiszta a fejemben, amiről írtam is. Tanácsokat várnék a szakorvoson kívűl.
2011. máj. 9. 07:03
 5/6 anonim ***** válasza:

először is válasszuk ketté ezeket a dolgokat


1. te nem vagy rossz azért, mert a szüleid rossz emberek. ne vedd át a terhüket. tudd, hogy mit csináltak veled, ne hagyd hogy érzelmileg uraljanak.

2. azért nézed az embereket, mert érdekelnek téged. ez nagyon is jó dolog. viszont azért lesed őket állandóan, mert nincs egy barátod sem, aki elfogadna. ha lenne egy biztos pont az életedben, nem rettegnél attól, hogy elveszted a felületes kapcsolataid. próbáld elmélyíteni a "barátaiddal" a kapcsolatot, vagy ismerj meg több embert, hogy rátalálj arra, akivel jól érzed magad - akinek nem kell a reakcióit lesned.


vannak azok az emberek, és sajnos én is többnyire ezek közé tartozok, akiket nem érdekli mások véleménye, mert nem érdekelnek az emberek sem. egyszerűen tudom, hogy mindenkinek nem lehet megfelelni, meg akkor is problémája lesz veled valakinek, ha mindent megteszel. sőt, attól jobban ugráltatnak majd. másrészt az emberek hülyék is, mindig más tetszik nekik, sosem vagy elég jó, mindenbe belekötnek. ilyeneknek minek megfelelni? nem biztos hogy ez igaz, ez az én véleményem, de nagyon erősen meg vagyok győződve erről.

2011. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, privátban is megkereshetsz
2011. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!