Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen értelemben lehet a...

Milyen értelemben lehet a homoszexualitás hormonális betegség?

Figyelt kérdés
Nem vagyok homofób, nem értek egyet azzal, hogy a melegség bármilyen típusú betegségnek számít, de egy fórumon azt a hozzászólást olvastam, hogy a homoszexualitás hormonális betegség. Ezt milyen alapon lehet kijelenteni? Nem vagyok túl jó biológiából, de szeretném megérteni, hogy ennek van e bármiféle alapja.
2010. dec. 1. 18:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig az előző hozzászólásokat, úgyhogy lehet hogy már előttem leírta valaki:


a homoszexualitás konkrétan nem hormonális betegség, minthogy egyáltalán nem is betegség, viszont nagyon sok köze van a hormonokhoz. a legújabb keletű kutatások szerint ha az anya hasában lévő lánymagzat a kritikus periódusban sok tesztoszteront kap (pl. az anya hormonális kezelése miatt, vagy mert stresszel, vagy épp sikerélményei vannak - a stressz és a sikerélmény egyaránt megnöveli a vérben a tesztoszteron szintjét), akkor az agyának bizonyos részei, amik az érzelmekért felelősek (lásd cinguláris kéreg) hasonlóképpen fejlődnek, mint a leendő heteroszexuális fiúmagzatoké, ami eltolhatja a szexuális preferenciát. sőt, a tesztoszteron az anyatejben is kiválasztódik, úgyhogy a magas tesztoszteronos anyák a gyerekeiknek a szoptatáskor is továbbadják a hormonokat. amikor a melegség hormonális oldalát emlegetik, az nem azt jelenti, hogy most rosszak a hormonok, és pl. ha fogamzásgátlóval tömnek egy leszbikust, akkor megint heteró lesz. ez baromság, mert ez már magzati korban determinált.


másrészről viszont Dr. Dean Hamer 1993-ban azonosította a "homoszexuális gént", ami az anyai X kromoszómán öröklődik, és a neve: Xq28. Nem az egész gén felelős érte, hanem egy részlete. És ez nem légbőlkapott állítás, nagyon komoly ikervizsgálatokkal kutatták, és megállapították, hogy az egypetéjű ikrek 50%, míg a kétpetéjűek 25% eséllyel lesznek ugyanúgy homoszexuálisok - ez ugyanolyan arány, mint pl. a hajszín vagy az erős csontozat, ép fogazat öröklése. és az is bebizonyosodott, hogy azok a leszbikus nők, akik ilyen-olyan úton-módon (pl spermabank...) saját gyereket szülnek, a lányaik 33% eséllyel lesznek leszbikusok. ez nagyobb, mint egy véletlen egybeesés!


úgyhogy összességében azt kell mondanom, hogy a homoszexualitás az agy kémiájától függ, és pl attól senki nem lesz meleg, mert egynemű szülei vannak. az csak a tudományt élesen elutasító, erősen katolikus emberek mondják pl. a pápa (de a pápa a kotont is be akarja tiltani, na ez ugyanekkora baromság. és a pápának a genetikához kb annyi köze van, mint nekem az ufókhoz). ezért tehát baromság az is, mikor egyes homofóbok azzal támadnak, hogy dehát ha a melegek azt mondják, hogy ez az ő választásuk, akkor miért nem a heteroszexualitást választják eme perverzió helyett?? elhihetnék, hogy szívesen választanák... inkább lennének heterók, mint kiközösítettek... de a választás az arra vonatkozik, hogy azt választhatják, hogy vállalják-e vagy sem. és ez nem ugyanaz...


párbeszéd a buszról:

- Voltál már pasival?

- Nem.

- Akkor honnan tudod, hogy leszbi vagy??

- És te? Te voltál már pasival?

- Nem!!

- Akkor honnan tudod, hogy heteró vagy?...


remélem segítettem


L/21, leszbikus, pszichológus-hallgató.

2011. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, különösképp az utolsót, mostmár értem.
2011. jan. 25. 13:44
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

az előző hozzászóló vagyok, és javítani szeretnék: kétpetéjű ikreknél 15%, nem 25 (de azt hiszem, ez csak részletkérdés).


esetleg még olvass hozzá wikipedián:

[link]

2011. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!