Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem zár jól a gyomorszájam,...

Nem zár jól a gyomorszájam, refluxom van. Gyógyszert szedek, javulnak is a panaszok, de a csuklás-böfögés nem marad abba már másfél hónapja. Mikor múlik el?

Figyelt kérdés
2008. jan. 17. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy neked elmúlik-e azt nem garantálhatom, de nekem mára már gyógyszert sem kell szednem. Régen Losecet és coordinaxot kaptam rá, lórúgó adagban. Ma már csak a fűszeres étel köszönget vissza elvétve.
2008. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
A reflux betegség sajnos egy életre szól,bár lehetnek jobb időszakok is.Nem biztos,hogy elmúlik a böfögés.Milyen gyógyszert szedsz?Nekem a 40 mg-os controloc bevált.Igyál sok gyógyteát(kamilla,borsmenta,mecsek gyomortea/herbária/ stb.),mert ezek sokat segíthetnek.
2008. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első va vagyok, s annyiban pontosítanék a 2.válaszban, hogy a mentolos dolgok javulás érzetet adnak, de rontják a helyzetet a benne lévő mentol miatt. A mentol szárít, s savat csinál.
2008. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, hogy vagy? Én már 6 hónapja böfögök. Valószínű refluxos vagyok. Szerintem gyomorhurutom lehet. Nem merek elmenni gasztroenteorológiára. Nem lehet, hogy a reflux csak egy tünet és nem is a betegség? Olvastam, hogy a gyomorhurut tünete a böfögés. A böfögéstől meg állandóan nyitva a gyomorszáj (hasűri nyomás), és ezért következmény a reflux. Ez utóbbi biztosan van nekem, mert 9 hónapja köhögök, és erre jött rá a böfögés.


Neked elmúlt a büfögés? Meggyógyultál a refluxból?


Állítólag a helicobactérium okozza a gyomorhurutot, de csak ha felborul a gyomor belső egyensúlya, pl. egy antibiotikumkúra után. Úgyhogy félek attól, ha kiirtják is a helicobactériumot, magát az okot nem szüntetik meg. Ha az egész az antibiotikomok miatt lett nálam, most szedjek be még egy adagot? Nem tudom, de én már lassan nem tudok így élni. Állandó hörghurut, böfögés, nagyon elkeseredtem.


Köszönöm ha válaszolsz.

2010. szept. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!