Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16éves vagyok és terhes....

Hope04 kérdése:

16éves vagyok és terhes. Abortusztól félek. Szüleimnek elmondani nem merem. A barátom 18 éves ha megmarad a baba ránézve lehetnek jogi következmények?

Figyelt kérdés
abortusz már nem is lehetséges. szüleimnek nem szoltam mert tudtam egyből abortuszra vinnének amit én nem akartam.képtelen lennék megölni egy iylen csöpp életet. Örökbeadásra gondoltam hiszen így a picinek esélye lesz egy boldog életre egy felelőségteljes anya mellett. Kezdek rettegni,félek rosszul döntöttem. Találtam neten egy "bábát" aki még így is elvállalna egy abortuszt.de egyszerűen nem tudom már hogy mit tegyek.
2010. dec. 12. 12:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy döntesz, mindenképpen könnyebb végigcsinálni, ha két mérges szülő (meg egy barát) mellett áll, mint egyedül, titokban.
2010. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%
Megszülni az életképtelen babát? Ezt most hallom először. Szerintem ennek rád nézve súlyosabb lelki következményei lennének, mintha örökbeadnád. Gondold ezt át azért még.
2010. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
17%
Ahhoz elég nagy voltál, hogy d*gjál? Akkor meg vállald a következményeket. Ahhoz már nem vagy bezzeg elég nagy, hogy elmondd szüleidnek! Ennyi a véleményem rólad! Miért nem használtatok gumit?
2010. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Jogi következménye nem lesz, mert Fiatalkorú vagy, és nem Kiskorú. Így pedig már saját beleegyezéseddel, korlátozottan cselekvőképesen éltél szexuális életet. Ez már nem büntetendő.

Akkor lenne büntetendő, ha 14 év alatti lennél.

2010. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Bábához semmiképp ne menj, mert ha kontár, nemcsak a baba, hanem a te életed is veszélyben forog. Ezt verd ki a fejedből.

Biztos dühösek lesznek a szüleid, de ne félj. Muszáj elmondanod. Kérd meg őket, hogy adjanak tanácsot, attól valószínűleg megenyhülnek. Akármi lehet. Lehet, hogy azt mondják, tartsd meg, de ha te nem akarod, akkor add örökbe. Olvastam már itt olyan történetet, amikor egy babára váró család örökbe fogadta egy kétségbeesett nő babáját. Sok szerencsét, akármit is döntesz!

2010. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
25%

A 19 hetes kort az orvos mondta?

Ha nem, akkor hátha "hivatalosan" még beleesel a 18 hetes korba és kórházban megszakítják (mivel az utolsó rendes menzesztől számítják a kort, nem pedig a fogantatástól).


De ha eszerint is 19 hetes vagy, akkor már nem lehet elvetetni, meg kell szülnöd, ami kb. 50x olyan fájdalmas mint egy abortusz és ott is vannak kockázatok bőven.


Szóval, a tökölésednek hála egy újabb nyomorulttal lesz több ezen a világon. Hatalmas naivság volt azt hinni, hogy örökbe adod, és olyan élete lesz, mint az amcsi filmekben. Jó eséllyel egy intézetben fogja leélni a gyermekkorát 90% cigány "pajtásokkal", a nevelők pedig gyakorlatilag lesz@rják, hogy a nagyobbak verik a kisebbeket...

Az iskolában bukdácsolni fog, és ha fiú kb. 12-14 éves korában fogja elkövetni az első betörését, és felnőttként az intézeti életet felváltja a börtönélet. Így jó eséllyel az adófizetők fogják eltartani a születésétől kezdve a haláláig, kb. 50 millió forintból, és mindezt amiatt, mert egy 16 éves cafka b@szott gumit húzatni a barátja farkára mielőtt felcsináltatta magát.

Amennyiben a szerencsétlen poronty egy lány lesz, akkor pedig 12-14 évesen nem betörni fog, hanem ilyen idős korában fogja elveszteni a szüzességét és ő 16 éves korára már 2x "anya" lesz, és az ő gyermekeit is a többi adófizető fogja eltartani... 15 éves korától jó eséllyel prostiként fog dolgozni kb. 30 éves koráig, onnantól meg alkesz, segélyen élő lesz.


Szép kilátások!


Inkább menj el a "bábához", hátha ott pusztulsz meg...

2010. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne vetesd el, ahogy írtad te sem akarod "képtelen lennék megölni egy iylen csöpp életet." Szerintem van rá esély hogy örökbe fogadják, nem kell egyből intézetbe adni.

De ez igazából nagyon nehéz. Az tuti hogy örökre megváltozik az életed. Nézd meg Juno-t bár gondolom a valóságban teljesen más minden..

De bábához ne menj, tényleg!

2010. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
aki azt üzente pusztuljak meg egy bábánal annak írom: Fogalmad sincsen milyen ember vagyok,és ha örökbe adom az nem azt jelenti hogy egy intézetbe dugom be!! Utána néztem vannak lehetőségek közvetítök által örökbe adni,amelyek pont az ilyen helyzetekre lettek kialakítva igaz néhol csak külön pénz ellenében! Amugy meg elég buta dolgokat írtál,szerintem te nézel sok amerikai filmet mivel elárulom,hogy sok rendes ember kerül ki ilyen helyekről példának mondhatnám a legjobb barátnőm anyukáját aki intézetben nőt fel,mégis tökéletesen ki tudta alakítani az életét!Jellem és akarat erő kérdése! Biztos van sok rossz példa is ahogy arra is hogy szülők által felnevelt emberek lesznek prostik,gyilkosok,tolvajok,drogfüggők..Biztosra veszem hogy nem voltál még ehez hasonló helyzetben és abban is biztos vagyok hogy te lelkiismeret nélkül kivégeztél vna egy babát csak hogy megnyugtasd a lelkiismeretedet hogy a te nem hoztál a világra egy bűnözőt..Tanácsot kértem nem azt hogy undorító módon bíráljanak! Remélem most jobb lekiismerettel fekszel le ,hogy közölted inkább dögöljek meg a gyerekkel együtt mint adjam örökbe és adjak neki egy esélyt az életre!!Mért nem védekeztünk? fogamzásgátlót szedek és miután megszámoltam hány tabletta van még jöttem rá hogy kihagytam 2 napot.Tudod nem nagyon tudtam követni mikro mit veszek be mert tüdő gyuladással voltam otthon 2 hete és vagy 4 féle gyógyszert szedtem! Erről enyit...
2010. dec. 12. 16:19
 19/33 A kérdező kommentje:
A többieknek viszont köszönöm a gyors válaszokat!
2010. dec. 12. 16:26
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Van nyílt örökbeadás,és szervezetek erre,keress fel egyet,de itt a gyakkerdesen is rengetegen vannak,akik örökbefogadnának...

Antibiotikum gyengitette a foggátló hatását. Beszélj a szüleiddel,bátorság!

2010. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!