Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire fájdalmas a lumbálpun...

Mennyire fájdalmas a lumbálpunkció? Hogy csinálják? Leírnátok a tapasztalatotokat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyukámnak volt, azt mondta, ha tudja, hogy milyen, akkor a büdös életben nem vállalja.Maga a vizsgálat bírható, de az azt követő fejfájás, amíg a folyadék visszatermelődik, az valami emberfeletti.Kocsival hoztuk haza, de ha a legkisebb gödörbe belementünk üvöltött, ölbe kellett bevinni, stb.Itthon is mozdulatlanul feküdt, csak úgy tudott.

Lehet, hogy nem mindenkinél ilyen vészes, de neki az volt.

2010. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

TE JÓ ÉÉÉÉÉGGGG!!!!


:SSSSSSSS

2010. dec. 15. 13:16
 3/8 A kérdező kommentje:
és mi volt anyukád baja? agyhártyagyulladás?Fél éve folyamatosan fáj a fejem :S
2010. dec. 15. 13:48
 4/8 A kérdező kommentje:
rögtön lett ilyen rosszul? Mert nekem messzire kellene utaznom ehhez....:( ha tényleg szükségessé válik
2010. dec. 15. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak a gyanúja állt fenn, és így tudtak biztosra menni.Ő is 100km-re volt, úgyhogy nem volt egy leányálom.
2010. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utána 1 napig benn volt, úgy emlékszem, és akkor jöttünk haza.
2010. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajnos nekem is megcsinaltak a lumbalast reggel 8h-kor,es du.5h-kor jott a neurologus,hogy megnezzen.Azt mondta setaljak egyensulyozva.Mikor visszafekudtem,es pihentem par orat,azt mondtak haza mehetek.Nem ereztem akkor fajdalmat.Mesnap nem tudtam felkelni az agybol,meg wc-re sem.Ugy ereztem Teglat kotottek a nyakamra,es szegyen szemre csuszva mentem ki a mosdoba.A gerincem egyalralan nem tudtam tartani,ezert melle ment minden.A Masodik nap mar ejjel is sirtam ugy fajt a nyak szirtem.Edes anyam atjott es hivta a mentosoket,mikor 3nap latta,hogy a wc.-rol az agyra sem tudram visszamaszni.Reggeltol estig sirtram,es imatkoztam.Bevittek a korhazba,megneztek fertozes van-e a hatterben.Kaptam morfiumot,es arra sem szunr a fajdalom.5.Napomon a fajdalmaktol kikeszulve.Hirtelen modon negszunt a fajdalom,es labra tudtam allni.El sem hittem.Ezek utan el nentem neurologushoz,mig ki derult a lumbalas egy regi modszer,es az MR-sokkal fejletebb.Senknek nem ajanlom,hogy alairja a lumbalpunkcio szerzodeset amit a kezunkbe nyomnak!
2016. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez hasznos volt! de miért létezik még egyáltalán ez a vizsgálat?
2016. ápr. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!