Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegség esetében mindig...

Cukorbetegség esetében mindig van a vizeletben cukor?

Figyelt kérdés
Kezeletlen cukorbetegségre gondolok természetesen, amikor magas a vércukorszint, de előfordulhat, hogy nincs a vizeltben cukor?
2010. dec. 22. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig van, még kezelés mellett is. inzulinos vagyok.
2010. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
10-11 mmol/l-es vércukorszint érték mellett jelenik meg cukor a vizeletben.
2010. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát akkor olyan 10 fölötti értékeknél mindig van cukor?

2010. dec. 22. 23:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is inzulinos cukros vagyok és rendszeresen szoktam ellenőrizni a vizeletemet tesztcsíkkal. Ha jó a vércukrom, akkor soha nincs benne cukor, labor eredmények alapján is olyan a vizeletem mint bármelyik egészséges emberé. Viszont magasabb értékeknél (kb. 8-tól) már elszíneződik valamennyire.
2010. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy magas cukornál mindig van-e cukor a vizeletben. Kicsit félreérthető lett talán a kérdésem, csak később írtam ki hogy kezeletlenre és magas értékekre gondolok. :)
2010. dec. 22. 23:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. 10-11 mmol/l felett mindig van cukor a vizeletben. Ennek az az oka, hogy a vesében a glükóz visszaszívása korlátozott. Egy bizonyos mennyiségnél többet nem lehet visszaszívni.

Mivel a vércukorszintet már általában 5,5 mmol/l felett is magasnak mondják, így előfordulhat olyan, hogy a vércukorszint magas, mégsem jelenik meg a vizeletben.

2010. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah és még vmi:

Ha a GFR értéke is csökken (ami a diabetes mellitus kísérő komplikáció lehet), akkor előfordulhat, hogy a nagyon magas plazmaglükóz-koncentráció ellenére a vizelet glükózmentes marad.

2010. dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Leírták már, de azért mégegyszer kb olyan 10-es értékig "bírja" a vese, afölött már távozik nagy mennyiségű vizelet és benne cukor. És tapasztalatom szerint efölötti értéknél igen. Úgyhogy 10 felett szinte biztos sőt tartós 15 felett már a ketontest is mérhető.

De mivel egészséges embernél a határérték 6.1 (éhgyomri)illetve 7.5 (étkezés után), és efelett már cukorbetegségről beszélünk, tehát ha valakinek az éhgyomri 6.5, akkor cukorbeteg, de cukor nincs a vizeletében, mert nincs 10 felett az érték.

Persze függ attól is melyik cukorbetegségről beszélünk, mert a fiam 1-es típusú és neki kezeletlenül olyan 50 volt a cukra (úgyhogy volt a vizeletében minden), de apósomnak 2-es van, neki olyan 7 szokott lenni (neki logikusan vizeletteszt nem mutat semmit). És valójában kezeletlennek nevezném.

2010. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már minden világos.
2010. dec. 23. 11:48
 10/10 KO1234 ***** válasza:
61%
nem helyesek a válaszok !!! Attól függ a válasz h milyen cukorbeteg az illető és hány keresztes a cukor a vízeletben....... Mert inzulinfüggő cukorbetegknél mindig van cukor a vizeletben, anélkül h magas volna a vércukor vagy a vese működésével bármi gond volna, mivel a külsőleg beadott inzulin a szövetekből jut el a keringésbe és a keringésből jut el a máj ereibe onnan jut el a májba ahol blokkolja a cukor termelést és azután jut a veséhez , ez a késedelmes körfolyamat az oka h megemelkedett vércukor nélkül is van cukor az inzulinhiányos cukorbeteg vizeletében. A cukor a vízeletben inzulinhiányos személy esetében elkerülhetetlen és kivitelezhetetlen a korábban leírt inzulin felszívodási körfolyamata miatt, az h mennyi az a cukor és van-e aceton az mondja meg h káros-e ??? + cukor mennyiség mindig van 1es inzulinfüggők vízeletében kiváló anyagcsere mellett is ami nem okoz károsodást, Azonban 2es típusúaknál, inzu rezisztensseknél és gesztációsnál és azon 1es típusúaknál akiknek még van saját inzulinjuk és több keresztes ++, vagy +++ a cukor a vízeletben ott káros és veszélyes is,hiszen vesekárosodást okozhat a vese ereit roncsolja főleg ha aceton is társul mellé. De normál vércukornál nem cukorbeteg egyéneknél is ürit a vese cukrot, ami a vese cukor visszaszivásának zavarát jelenti, de ezt nem tudják kezelni, max figyelik folyamatosan mikor okozhat egészégkárosodást náluk.
2015. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!