Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már pszichés alvászavarnak...

Ez már pszichés alvászavarnak számít?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok.Mostanában az alvással problémáim adódtak.Párom nagyon picit horkol,nem folyamatosan,csak néha felhorkant.Ő hamarabb elalszik és én szinte már csak arra élezem a figyelmemet,hogy mikor kezdi el,ami engem nagyon zavar.Füldugóval alszom(bár nem biztos,hogy a legjobb minőség)de már azon keresztül is zavar.Műszakban dolgozom,tehát a bioritmusom össze-vissza van.Ha el is alszom,óránként fenn vagyok,és akkor kezdődik az egész"horkolás figyelés"előlről.Volt,hogy külön szobában aludtam,akkor viszont semmi gond nem volt.Van valami ötlet,hogy mit tehetnék?A másik szoba nem megoldás,mert a párkapcsolatommal semmi probléma.Néha kivagyok,hogy nem tudok pihenni,és páromnak sem jó,hogy állandóan megkérem,hogy forduljon oldalra,ami nem is garancia semmire,mert utána 10 mp múlva,újra hallom.Már alvás előtt azon stresszelem magam,hogy nem fogok tudni aludni.Válaszaitokat előre is köszönöm.
2011. febr. 8. 02:44
 1/3 anonim ***** válasza:
KET LEHETOSEGET LATOK. VAGY A KULONSZOBA VAGY MENJEN DOKIHOZ A PAROD,VANNAK JO HORKOLAS ELLENI SEGEDESZKOZOK ,AZOKAT IS KI LEHETNE PROBALNI.
2011. febr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én párom is horkol néha, ezt onnan tudom, hogy van, amikor én alszom el később, de nem szoktam rá felébredni. Egyrészt neki is érdemes lenne kivizsgáltatnia magát, másrészt neked is. Nem nagyon hiszem, hogy normális a másik enyhe horkolására is felébredni, szerintem nagyon felületesen alszol és ez további egészségügyi problémákhoz vezethet. Szóval arra bátorítalak, hogy vizsgáltasd ki magad. Persze lehet, hogy egy enyhe altató, akár valami gyógynövényes cucc is megoldaná a problémádat, de inkább az orvosra hallgass, mint rám.
2011. febr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valeriana Relaxot szedek,de nem használ sajna.A külön szoba,mondtam,hogy szóba sem jöhet :-) Elmegyünk majd egy horkolás gátló műtétre,ill. én most kipróbálom a sárgabarackmag olajat,ajánlották,hogy jó alvás előtt.Nagyon nehezen alszom el,és szerintem ezért azon stresszelem magam,hogy mikor fog horkolni ami miatt én meg nem tudok aludni.Remélem megoldódik,azért gondoltam,hogy pszichés mert régen ilyen nem volt,úgy aludtam 10-12 órákat mint a huzat.
2011. febr. 10. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!