Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholfogyasztás Gilbert-kór...

Alkoholfogyasztás Gilbert-kór mellet mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
A dokim azt mondta Gilbert-kórom van (sárgulok meg ilyenek.. vmi májprobléma) és azt mondja ne igyak alkoholt. Szerintetek hétvégén pár sör belefér? Töményet nagyon ritkán iszok.
2009. febr. 18. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a mérsékelten emelkedett szérum bilirubinszint nem ártalmas, azonban bizonyos gyógyszerek (pl. paracetamol) és egyéb kémiai anyagok (alkohol) májkárosító hatása Gilbert-kór fennállása esetén fokozódhat. Ezért fontos a diagnózis ismerete. A kórkép a normális életvitelt nem befolyásolja, de javasolt a stressz helyzetek kerülése, az alkoholfogyasztás mellőzése, a naponta többszöri étkezés és a rendszeres, nem megterhelő sportolás.
2009. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Gilbert kór a máj enzimatikus zavarából adódó betegség.

Ez azt jelenti kb.hogy a máj nem képes feldolgozni az epefestéket és a vérben felszaporodik a sárgaságot okozó bilirubin.Nem egy veszélyes betegség ha csak azt nem nézed

hogy néha sárga vagy mint a kanári.A máj ettől még a többi funkcióját ellátja tehát az alkoholt is le tudja bontani.

Ha elmennél laborba a májfunkciós értékek rendben lennének valószínűleg.Egyébként örökölhető betegség.

Láttál Te láttál már olyan orvost aki azt mondta,hogy ihatsz nyugodtan ?Szerintem egy-két sör belefér,de nagyon vigyázz nehogy alkoholos hepatitisz miatt sárgulj be

mert akkor már ne vegyél új télikabátot :))))

2009. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
minden labor meglett csinálva régen és csak ez a bilirubin szint a magas. minden más rendben. És olyan sivár lenne a hétvége 1-2 sör nélkül :( :D
2009. febr. 19. 11:55
 4/11 anonim válasza:
100%

Helló!

Nekem is Gilbert-szindrómám van..

És tényleg nem szaabd alkoholt fogyasztani,de szeirntem 1-2 üveg sör belefér,csak ne vidd túlzásba..

Nekem is sok bajom van ezzel,kimondott nehéz sportot nem szabad végeznem. Eddig súlyt emeltem heti 4-5 szőr,és felment a bilirubin szintem 48u/mol-ra..ami elég sok,tavaly nem jártam csak úszni,és akkor 34.4 volt..

Viszont nem igazán akarok lemondani a kondizásról..

2010. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én is Gilbert-szindrómás vagyok, nekem a szemem szokott sárga lenni, ami elég zavaró, van más is akinek így van?
2010. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nekem a doki nem mondta, hogy konkrétan Gilbertem van, de annyit tudok, hogy magasabb a bilirubinom. A szemem nekem csak akkor sárga, ha nem eszem rendszeresen. Amúgy bármit csinálhatok, semmi bajom. Furcsa, mert én sem tudom nagyon, hogy most mi van :D
2010. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

nekem is ez van, pont ma derült ki:D

egyet nem tudok csak: egyik doki azt mondja, lehet fogamzásgátlót szedni, másik azt, hogy nem. Most akkor....

:D

2010. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
nekem tegnap derült ki hogy gilbert-szindrómám van. Nekem a doki azt mondta h semmiképp sem szedhetek fogamzásátlót..
2010. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nekem is ez van, de nekem inkább a bőröm szokott sárgás lenni. Én is szoktam inni, de nem hetente, hanem inkább havonta, de akkor többet és elég sokat. Fogamzásgátló meg attól függ, mennyire magas a bilirubin szinted. Van akinek még engedi, van akinek nem, sajnos.
2012. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Raiden449 válasza:

Én nekem is az van..

És én iszom rendesen, ha úgy van de semmi nem történt eddig aztán lehet egyszer meghalok XD

Általában csak reggel kis hasmenés hasi fájdalom.

Ja és nem tudok másnapos lenni nem tudom h ez csak úgy van vagy ehhez van köze. :P

2017. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!