Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszlexiával érdemes e jogi...

Diszlexiával érdemes e jogi egyetemet végezni?

Figyelt kérdés
Első éves hallgatóként derült ki, hogy diszlexiám van. Az elsőt úgy végeztem el, hogy a tantárgyak kb 3/4-ét tudtam lezárni, amit viszont lezártam, az mind 4-es és 5-ös, tehát hülye nem vagyok, csak lassú. Ezután úgy döntöttem halasztok egy évet, hogy valahogy előkészüljek, vagy a diszlexiámmal csináljak valamit. Csináltattam színes lencsés szemüveget, de nem sokat ér (nem lenne rossz amúgy, de nem jó színt választottam ki), szedek halolajat stb stb, de ezek nem érnek túl sokat. Lassan vége a halasztott évemnek, és el kellene döntenem, hogy érdemes e diszlexiával a jogi egyetemet folytatni. 31F vagyok, érettségivel, dolgozom, kapcsolatban élek lakáshitellel a nyakamon, szóval nem sokat ugrálhatok. Érettségim szar lett, szóval sok esélyem nincs, hogy máshova felvegyenek. Bátyám gyerekkora óta diszlexiás, de Anyámnak eszébe nem jutott volna, hogy engem is megvizsgáltasson... Ti mit tennétek?? Talán fura, de gyakran azon gondolkozom, hogy egyszerűbb lenne megszabadulni az élettől.
2011. márc. 15. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ismertem egy diszlexiás srácot, jogot végzett és két nyelven megtanult nagyon magas szinten.

Mindent lehet, ha akarod. Látod, Te is észrevetted, hogy nem hülye vagy, csak lassabb a nagy átlagnál, de ha elég elszántság van benned, akkor meg tudod csinálni! Sok sikert!

2011. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

egy híres agykutató professzor, Szentágothai János, így kezdett a riportfilmben beszélni:-Egy rendkívül gügye, buta gyerek voltam, nem tudtam megtanulni olvasni.. ma már tudjuk, hogy a két agyfélteke kapcsolatánál van egy kissebb -nagyobb zavar...


ajánlom:

[link]

Ugo Pirro - A fiam nem tud olvasni

*

Kérdező: kérdezhetek én is?

Szerinted miért vannak a nehézségek, a megpróbáltatások?


-anna

2011. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jav.: -s : kisebb
2011. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egyetem mindig nehéz, legalábbis amíg bele nem jössz.
2011. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A kérdés nem csak az egyetemmel kapcsolatos. A jogi szakma a jövőben is sok olvasást és írást jelent, egy egész életen át. Nem cserélem fel a betűket, hanem az agyam nem dolgozza fel az információt, úgy, ahogy kéne. Ha elolvasok egy oldalt, és vissza kéne mondani, fogalmam sincs, hogy mit olvastam. Munka mellett csinálom, tehát triplán nehéz. 2 nyelvet beszélek folyékonyak + egyet úgy-ahogy, ezzel nincs gondom. Nálam nem a hagyományos diszlexia játszik. Helyesírásom tökéletes, hangosan felolvasni folyékonyan tudok.
2011. márc. 16. 05:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Anna!

Köszönöm a linket, és a választ. Sajnos nem csak ez az egy komoly megpróbáltatás van az életemben. Főként a munkahelyemen csinálnak ki. Hazaérek, végem van, és úgy kellene tanulnom, és még csak nem is megy. Kezd fogyni az erőm. Munkahelyet meg nem merek váltani, mert ennyit úgysem fizetnének sehol, a lakáshitelt meg így is alig tudom fizetni. Szóval tudom, hogy az akadályokat le kell küzdeni, de amikor a fal mögött szakadék van, azt nehéz átugrani.

2011. márc. 16. 06:00
 7/11 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező, ezt úgy hívják: áldislexia.

Egy végigdolgozott nap után, aki gályázik: elfárad.

Szeretné megérteni, amit olvas, de fáradt,és nem tud figyelni (ráadásul minden iskolában rengeteg nem fontos és unalmas dolgot kell megtanulni, kínozzák az embert a papírért) Egy pár laza nap, pihenés kedveseddel, vagy egyedül, valahol szép helyen? megoldható lenne? és utána ránézni a kérdéseimre: mit is szeretnék? mit tudok tenni? Kimerültnek tűnsz.. nem tudsz figyelni, mit olvasol

Úgy érzem, akkor meglátnád,

nem nehéz ugrani, mert nincs szakadék, nincs fal, nincs ugrásra sem. Ezeket a fáradt,kimerült tudatállapot építgette maga köré, önvédelemből.

-anna

2011. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia Anna, köszönöm a bölcs válaszokat. Nehéz helyzet, mert a szemorvos+egy diszlexxel foglalkozó nő diagnosztizálta nálam, egy másik doki pedig azt mondta, hogy szerinte nincsen, mégsem megy semmi az agyamba még egy átpihent nap után sem. Nem csak a munka után van ez, amikor szabit vettem ki, hogy tanuljak, szinte semmit nem haladtam. Az egyik doki mondta, hogy lehet, hogy amblyopia, azaz tompalátás, de a tünetek inkább a diszlexiára utalnak. A netes tesztek szerint diszlex vagyok.
2011. ápr. 14. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Respekt, hogy munka mellett tudsz még tanulni, még diszlexiával együtt is. Ki diagnosztizált, hol és milyen módszerrel?
2011. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Írisz optika. Dr. Csobay Ildikó, illetve ott volt egy tanárnő, aki diszlexiával fogllakozik. Olvasási feladat volt. több szótagból álló, értelmetlen szavakat kellett felolvasnom. Ha erőlködök, akkor megy, de ha csak simán olvasom, akkor szótagonként olvastam a szavakat. Aztán normális szöveget olvastam, és nem is tudtam visszaidézni az olvasottakat (pár mondatot sem). Pedig gyerek koromban egy olvasás után szóról szóra vissza tudtam mondani egy teljes mesét.
2011. ápr. 15. 06:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!