Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszlexiával érdemes e jogi...

Diszlexiával érdemes e jogi egyetemet végezni?

Figyelt kérdés
Első éves hallgatóként derült ki, hogy diszlexiám van. Az elsőt úgy végeztem el, hogy a tantárgyak kb 3/4-ét tudtam lezárni, amit viszont lezártam, az mind 4-es és 5-ös, tehát hülye nem vagyok, csak lassú. Ezután úgy döntöttem halasztok egy évet, hogy valahogy előkészüljek, vagy a diszlexiámmal csináljak valamit. Csináltattam színes lencsés szemüveget, de nem sokat ér (nem lenne rossz amúgy, de nem jó színt választottam ki), szedek halolajat stb stb, de ezek nem érnek túl sokat. Lassan vége a halasztott évemnek, és el kellene döntenem, hogy érdemes e diszlexiával a jogi egyetemet folytatni. 31F vagyok, érettségivel, dolgozom, kapcsolatban élek lakáshitellel a nyakamon, szóval nem sokat ugrálhatok. Érettségim szar lett, szóval sok esélyem nincs, hogy máshova felvegyenek. Bátyám gyerekkora óta diszlexiás, de Anyámnak eszébe nem jutott volna, hogy engem is megvizsgáltasson... Ti mit tennétek?? Talán fura, de gyakran azon gondolkozom, hogy egyszerűbb lenne megszabadulni az élettől.
2011. márc. 15. 09:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A másik doki, aki szerint kevés az esélye, hogy érintett vagyok, ő Dr. Takács József - SOTE, kutatja a diszlexiát. A teszt eredményeim jók lettek, a kontroll csoportból csak egy bm-es srácnak lettek ilyenek az eredményei (és ő mégis diszlexiás - én pedig szerinte nem valószínű), úgyhogy nem is akar velem többet foglalkozni, pedig az agyhullámos vizsgálat biztosan kiderített volna.
2011. ápr. 15. 06:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!