Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés?

Pajzsmirigy alulműködés?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel a hajam nagy része kihullott. Az addig szabályos menzeszem rendszertelenné vált (38-39 napra jött meg 28 helyett). Voltam vérvételen télen, de minden jó volt, csak a TSH volt kicsit magas.

De Anyum szerint pajzsmirigy alulműködésem lehetett. Anyumnak vannak/voltak problémái a pajzsmirigyével, alul- és túlműködése is volt, Basedow-kórja is van.

Jódozatlan sóval főzünk. Lehet, hogy emiatt volt alulműködésem? Illetve lehet most ősszel is lesz vele bajom?


2011. ápr. 22. 15:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és egy 18 éves lány vagyok.
2011. ápr. 22. 15:27
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha valóban az, tilos a jódozott só.

És el kell menni endokrinológushoz, ő küld el vérvételre.

Van más egyéb tünet is ilyenkor, nagyon zsírosodó haj, gyenge körmök, hámló bőr, fáradékonyság.

2011. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a TSH-d magas akkor kontroll kell 6 hét-3 hónap múlva, mindenképpen nézesd meg pláne,ha anyukádnak is van mivel a hajlam öröklődő.
2011. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Sziasztok!Én most kaptam meg az eredményemet,magas a TSH-m szal irány a kivizsgálás.Fáradékony vagyok,a körmöm papír kb.,vmint már eléggé tapintható a nyakamon a csomó...Mindenféleképpen adnak gyógyszert?Én nem szeretnék szedni semmit,de azt olvastam,hogy hosszú távon meddőséget okoz.Nagyon félek a hormonoktól,hogy elhízok...
2011. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pont hogy fogyni fogsz, ha kapsz rá gyógyszert.Én 10 kilót fogytam és azóta is tartom.
2011. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Azta!Akkora kő esett le a szívemről! :))Amúgy a szabad T4-em normális.A vérvételem előtti nap vettem be az utolsó antibiotikumot.Lehetséges,hogy amiatt lett 14,035-ös TSH-m (a dokimnak eszébe sem jutott)?
2011. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Jah és még valami...Ti érzitek a nyirokcsomótokat?Nekem egy picit ki is dudorodik,meg lehet tapintani.
2011. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor is menjek el még egy vérvételre és aztán endokrinológushoz, hogyha most már jól vagyok (tehát a menzeszem normális, a hajam nem hullik, a körmöm se olyan gyenge)?

2011. máj. 11. 17:20
 9/14 anonim válasza:
Menj csak el!Az a biztos! :)
2011. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy is kell kontrollra menni, de elég 3 havonta, vagy fél évente. Nekem is ez van előírva.
2011. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!