Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés elmúlhat?

Pajzsmirigy alulműködés elmúlhat?

Figyelt kérdés

Mondhatni véletlenül derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (a fogamzásgátlós vérvételből) nem vészes, de a doki felírt egy gyógyszert. Kérdezett egy tucat tünetet, de nekem mondhatni semmi sincs, nem is volt semmi műtétem, akármi, amitől kialakulhatott. Olvastam, hogy van, hogy egész életükben kell az embereknek gyógyszert szedni emiatt, nekem meg ehhez annyira nincs kedvem, tök fiatal vagyok és semmi bajom sincs.... Lehet hogy majd elmúlik ez? Vagy valaki aki ebben jártasabb, ez mitől függ?

20L


2011. júl. 20. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt nincs keret kifejteni ezt,ugyanis a hormonális rendszered nagyon bonyolult és több faktoros.Ráadásul az agyadnak is sok szerepe van benne lsd hipothalamus-hipophisealis rendszer.Amíg kell,szerintem szedd a gyógyszert és járj vissza kivizsgálásra,hátha rájönnek mitől is alakulhatott ki.Addig is figyeld magad,hogy nem vagy-e fáradékony,lelassult stb.
2011. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem autoimmun alulmüködés (tehát nem a szervezet termel ellenanyagot a pajzsmirigyed ellen) akkor van rá esély, hogy elmúlik. Ha viszont immuneredetü akkor sajnos marad. Nyugi, egyáltalán nem zavaróbb mint a foggátlós tabi, én is mégcsak 22 vagyok de már belenyugodtam, hogy ezt a gyógyszert életem végéig kell szedni. Inkább ezt szedem mint a foggátlót. Ja egyébként attól is lehet ilyen bajod!
2012. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!