Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbél gyulladás lehet? SOS...

Vakbél gyulladás lehet? SOS valaki.

Figyelt kérdés

Szóval bal oldalon fáj most épp nagyon -de úgy hogy kisugárzik a lábamba és fáj a bal lábamba végig . sokszor van olyan hogy váltakozva fáj a jobb oldallal de a bal oldali erősebb.

Nekem kétszer volt eddig bal oldali petefészek ciszta műtétem, és a lábfájás miatt arra gondolok .De elbizonytalanodtam mert maga a fájás más jellegű.

Volt olyan hogy csak úgy a semmiből a hólyagomba is beállt a fájdalom de úgy h másodpercekig mozdulni se tudtam . Ha valami görcs jön beveszek egy nospa-t ,de csak az erősebbeknél.


Viszont ez a bal oldali fájás (meg a jobb oldali is ) idegesít.

Az emésztésem váltakozó ,mikor jobb mikor rosszabb. Nem igazán kívánok enni csak ha már nagyon éhes vagyok.


És voltam is hasi uh-on és azt mondták nem látnak semmit .ennek örültem de a fájdalom csak rosszabb és fogalmam sincs mitől jön elő és mitől múlik el hirtelen.


Mi lehet ez ?

(egy torok gyulladáson most vagyok túl amúgy)


2011. ápr. 25. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is sima vírusfertőzés járuléktünete,gyakran fájdalmasak a hasi nyirokcsomók.De ha UH-n voltál,akkor az orvos már előtte betapintotta,nagyon-nagyon ritkán fordul elő,hogy vizsgálatnál nem veszik észre.Amúgy:Guggolj le,és állj fel.Jellemző görcsös,szúró fájdalmat érzel,ha vakbélgyulladás. Jellemző,hogy hányinger kíséri.Gondolom,hogy a torokgyulladásod lecsengése után a hasi panaszaid is egy-két napra elmúlnak.
2011. ápr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha legugolok és felállok a bal oldal szúr és erősebb a fájdalom .Hányigerem van de éhes is vagyok mert már régen ettem .Viszont lehet attól most rosszabb nem tudom eldöntetni. :S
2011. ápr. 25. 02:07
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és az orvos nem tapogatta a hasamat ,csak az uh-val vizsgált meg ,az alaposnak tűnt de a hasamat nem tapintotta orvos .
2011. ápr. 25. 02:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, tapasztalatból mondom, hogyha vakbeled van, akkor azt úgy tudhatod meg a legbiztosabban, hogy lefekszel. Ilyenkor ha vakbeled van fájnia kell a hasadnak, majd húzd be mind2 lábad teljesen! Ha a fájdalom semmis a láb behúzása után, akkor több mint valószínű hogy vakbeled van! Persze én itt a szúró fájdalomra gondolok.. ami egyébként, a vakbélnél inkább közép alhas-férfiaknál here-jobb alhas és hasi oldal szokott fájni, görcsölni.. majd a végén már az egyenes járás is nehéz..
2011. ápr. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ülve és fekve jobb .állva szörnyű :(
2011. ápr. 25. 02:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de a vakbél a JOBB OLDALON VAN! Ha már volt petefészek műtéted, ahogy mondod, jobb lenne, ha jobban megerőltetnék magukat az UH-nál, mert lehet, hogy ott megint kiújul valami. De lehet bélelzáródás is, vagy szimplán szélgörcs.


Vakbél jobb oldalon van, a medencecsonttól lefelé egy tenyérnyivel, ágyéktájon. Ha hanyatt fekszel, és ott megnyomod az ujjaiddal, akkor az nagyon fáj. De nem bal oldalon.

2011. ápr. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy fekve és ülve jobb; állva rosszabb. Lehet szimplán sérv is. Nem dudorodik ki a beled a hasfalon valahol?
2011. ápr. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha még mindig fáj, húzz el a sürgősségire, mert ez nem vicc!
2011. ápr. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vakbélgyulladásnál kőkemény a hasfalad jobboldalon,olyan mint a szikla.

Az semmit nem jelent,hogy jobb oldalt van,kisugározhat a has baloldalára is.

Egyébként ha tényleg nagyon fáj akkor ügyelet.

2011. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!