Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izzadás hatására viszket a...

Izzadás hatására viszket a bőröm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdek futni, vagy bármit, ami izzadást vált ki, a bőröm elkezd viszketni mindenhol. De viszont, amikor már "régóta" izzadok, akkor ez a viszketés abbamarad. Meg kell jegyeznem, hogy száraz a bőröm. Mi lehet ennek az oka, és mik a teendők?
2011. máj. 2. 20:19
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
6 éves korom óta szenvedek már ezzel. Tudtál vele valamit kezdeni? Rajtam egy orvos sem tudott, lövésük nincs mi bajom van.
2012. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 morocz89 válasza:
Nem kell orvoshoz fordulni.... Ez valószínűleg azért van, mert ahogy futsz, sportolsz, mozogsz, stb., akkor hirtelen akarja a szervezet lehűteni magát, amihez az izzadást használja. Viszont mikor ilyen hamar akar izzadni a test, akkor kipréseli a pólusokon a vizet, és valószínűleg nem tud elég hamar kinyílni a pólus, ezért viszket.
2015. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
ugyan ezzel szenvedem
2016. nov. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Nekem most alakult ez ki, borzaszto! Valaki tudna írni nekem aki ezzel küzd?
2017. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez, szerencsére csak nyáron jön elő, akkor izzadok. Pár éve jött ki, és egy időbe tellt, mire az összefüggést megtaláltam. Gyógymódot azóta sem. Főleg a lábszár, térdhajlat mögött viszket. Az segít, ha ekkor gyorsan hosszú szárú pamut szabadidőt veszek fel. Enyhül.
2017. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 gtgt válasza:

Én is pontosan ettől szenvedek. Ami nálam nehezítés, hogy leginkább a hátam és a mellkasom viszket. Ha nem tudom megvakarni (pl. hátam), annyira rossz lesz, mintha kis, apró tűvel szurkálnának.


Találtam ilyet:


[link]


A leírt tünetek közül nincs se bizsergés, se kis hólyagok. Pirosodás van, de az inkább a vakarástól szerintem. De olvastam olyat akinek az összes tünet megvan ( [link] bár ez lehet valami más is.


A javallott kezelés (hűtés, szárazon tartás) persze működik, de nem tudok mindig a ventilátor előtt állni fél órát (vakarózva).


Utánaolvastam ennek a kortikoszteroid krémnek. Azt írják:

"Gyorsan csökkenti bizonyos bőrbetegségek gyulladásos tüneteit, mint például a viszketés, bőrvörösség és hámlás.

A kortikoszteroidok általában nem gyógyítják meg a fennálló alapbetegséget. A krém főként azt biztosítja, hogy a bőrbetegség kevésbé legyen nedvedző."


Lehet kipróbálom....

2017. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Hasonló gondom van 5 éve kb, hátam, mellkasom, fejbőröm képes viszketni, amikor "túlmelegszik" / izzad a bőröm (nyáron emígy szinte soha, csak ha fel vagyok öltözve rendesen). Pl. ősszel átmeneti időszakban délben süt a nap, rajtam rövidujjú és egy vékonyabb kabát, és biciklizek. És kb 5 perc után jönnek a tünetek. Ha megvakarom, csak rosszabb, inkább megkeményítem az elmém és ellenállok. De nagyon tud zavarni. Volt hogy meg kellett állnom pár percre, hogy elmúljon. Ha meg pl -10be nem vennék fel semmit egyszál pólón kívül, pedig legszivesebben ezt tenném, az instant tüdőgyulladás xD valami ötlet? 22/f
2018. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Hú látom régi a poszt.Találtál megoldást? Nekem is megvan ez a problémám ,azon gondolkodom,hogy iszok-e elég vizet ? Lehet a dehidratalas miatt is van ...
2020. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 tomistarrr válasza:
Nekem is ez a problémám, kb.1 éve kezdődött, pontosan ezek a tűnetek, amiket leírtatok. Egy bőrgyógyásszal beszéltem, azt mondta akkor allergia, ha látható tünetei vannak a bőrön, ennek a jelenségnek nincsenek. A legvalószínűbb magyarázat az lehet, hogy a termelt verejték valamiért nem tud távozni megfelelő gyorsasággal a bőr pórusain keresztül. De érdekes, hogy pár perc és "bemelegszik", működik, ahogy kell, viszont addig roppant kellemetlen, tetőtől talpig minden szúr, viszket. Fogalmam sincs hova lehet fordulni ezzel a panasszal?! De közel 40 évig nem volt, most mitől?!
2020. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. 30 évesen kezdődött. Előtte semmi. Egyébként még gyanakszom valami fűfélére vagy pázsitfélére, nyáron sok a pollen.

Megfogadtam már, hogy naptárba írom mettől meddig tart a viszketős időszak, és összevetem egy pollen naptárral.

2020. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!