Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivan akkor ha leégtem elég...

Mivan akkor ha leégtem elég komolyan, és 3 nap mulva újra napra megyek, egész napos strandolás?

Figyelt kérdés

lehet vmi baj?

a 2. napnál járok és még mindig piros, és fáj


2011. jún. 14. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami aloevera tartalmú spray-el vagy krémmel kenegesd és mikor napra mész azt pólóban tedd lehetőleg fehérben és mindenhol takarjon.
2011. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A helyedben fehér pólóban mennék vízbe, annyit lennék árnyékban, amennyit lehet, és a lehető legmagasabb faktorszámú naptejet használnék folyamatosan, újrakenve rendszeresen. Egy széles karimájú kalap legyen rajtad reggeltől estig, ha nem szól az úszómester (vagy épp természetes vízben vagytok, és nem zavar senkit) akkor a vízben is vedd fel, hogy az arcod se égjen le.


Egyszer jártam úgy, hogy leégett bőrrel napra kellett mennem, és újra leégtem: gyakorlatilag kisebesedett a bőröm, lehámlott, és ráadásul a hátizsák pántja lehorzsolta, ott egész évben megmaradt a fehér folt, körben meg barna, és addig nem tűnt el, amíg következő évben újra le nem barnultam.

Ráadásul borzasztóan fájt.


Mindenképpen próbáld meg elkerülni az újabb napégést!

A strandolást nem kell feltétlen kihagyni, de figyelj oda a bőrödre nagyon.


Estére Fenistilt, Panthenolt, vagy valami kifejezetten égési sebre való kencét tegyél rá, hogy amennyire lehet, helyrejöjjön addig is, és utána is tudd kenni.

2011. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem ne menj a napra :(( - amíg teljesen el nem múlik

a "pirosság abőr gyulladására utal és a gyulladásos folyamatokat a nap robbantja..= felerősíti.

Már az is nagy probléma, hogy leégtél, most még rosszabb lenne. Nagyon káros a leégés - óvva intenek az orvosok ettől! Jobban kell vigyázni.

Ha semmiképp sem tudod kihagyni a strandot, és hűvös szobában, pihenve gyógyulni, akkor hosszú ujjú fehér ingben és sapkában, ami jól rátakar arcra, nyakra is - és még így is árnyékban lehetne :((

a vízbe 10 előtt és négy után lehet menni..

[mikor egy kicsit piros lett (nem leégett,csak kicsit piros lett) a kisgyerekem, utána ingben, sapkában fürdött..]

2011. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!