Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg az asztmámat?

Miért nem értik meg az asztmámat?

Figyelt kérdés
Eleinte a tesitanár is cseszegetett.Meg amúgy is a többiek is azt hiszik hogy szimulálok.Volt egy rohamom a suliban akkor talán többen elhitték,de azóta is kapom ezért a beszólásokat hogy nem futok meg ilyesmi.Pedig nem tudják hogy milyen,amikor fulladok akkor még pánikrohamom is van mert rettegek hogy megfulladok...:S Nem tudom miért nem értik meg.
2009. ápr. 6. 21:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

amíg nem látnak orvosi papírt róla nem is fognak hinni neked.

de a tanárnak elkéne hinnie.

2009. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

szemetek...

én sem tudok futni 2-3 percnél tovább, mert el is fáradok, és mikor megállok nehezen kapok levegőt.. de tesitanár baszogat...

2009. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

[ Ezt ki fogják moderálni. ]


Mert balf*szok. A tesitanárod is. Nem mindegyik az, de a tiéd úgy látszik igen. Van egy pár ilyen. Szerencsére nem mind. Az ilyeneket én nem veszem emberszámba.


Az osztálytársaid is. Sajnállak, hogy ilyen -IQ értelmekkel vagy körülvéve. Azok is mehetnének intézetbe vagy nem is tudom hova [tudom, csak nem mondom]


[ Innentől nem szitkozódom ]


A tesitanárnak biztos kell orvosi igazolás. Úgy korrekt a dolog, hiszen a tesiórai foglalkozás kötelező.


Én nem vagyok asztmás, de vannak ismerőseim, akik azok. Nem ismerem a betegséget, de nagyon fontos lenne kezelni/csillapítani a rohamokat/fulladást, márcsak azért is, mert a többiek és a félelem ezzel együtt már nagyon durva lehet.


Remélem nem írtam nagyon megbotránkoztató dolgot, mert segíteni szeretnék, ha tudnék....

2009. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is volt asztmám, de kinőttem. A tesitanárom rendes volt (öreg motoros), egyszer - 12 perces futás alatt - befulladtam, és ő profin tudta, mit kell csinálnia. Utána annyi volt, hogy megbeszéltük, hogy hogyan és mennyit futhatok. Nem is volt vele gond, pedig versenyszerűen kézilabdáztam (szélső voltam, azaz sprintelnem tudni kellett).

Ha kötözködnek, akkor a következőket teheted:

- kérj igazolást a dokidtól (ezt az ofődnek is mutasd meg, ne csak a tesi tanárnak)

- a többiek meg nyeretlen kölykök, ne foglalkozz velük, minden csoda 3 napig tart

- szólj a biosztanárnak, hogy egyszer egy kisebb kitérővel beszéljen az ostálynak az asztmáról, hátha megértik, hogy mi okozza, és hogyan kell ezzel együttélni


Röviden ennyi, minden jót!

2009. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

Én is szakmailag szólnék hozzá, de nem fog tetszeni a válaszom bizonyára.


Egyre elterjedtebb álláspont, hogy az asthma bizony keményen pszichés eredtű, általában egy igen mélyen a tudatalattiban elfojtott vágy felszínre törése. Na most te magad is írod, hogy pánikrohamaid is vannak, igen ez nagyon jellemző párosítás, én egy jó pszichológust javasolnék neked (magamat mégsem javaslom :-D), ugyanis ismerek élő példát, akit sikerült "kiszedni" az asthmajából, igaz nem volt rövid therapia. De sikerült. Ezt persze nehéz magunknak is beismerni, itt kezdődik a probléma, hioszen a beismerés, elfogadás már fél siker.

Na most ezzel nem azt mondom, hogy nem vbeszélyes, hiszen naná hogy tud rohamokat kiváltani és akár hosszabb ideig tartó légzőgörcsöt is tud okozni, de ez egy rendkívül összetett és érdekes kérdés.

Tehát van különbség a hiszti és a pszchés betegség között, ezt ha tapasztaltabb pszichológushoz mész, nyilván ő is tudja. Ezért tehát nyilván kell egy orvosi igazolás, mert létező jelenség, de tenni kell lépéseket, hogy ebből kigyógyulj.

Azt is írtad, hogy "rettegek" .. nos igen, ez már önmagában is kiválthatja a rohamot egyébként, valószínűleg egy nagy mértékben feszengő fiatal vagy, de ahogy mondtam, lehet ezzel kezdeni valamit!

Sok sikert!

2009. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Bocsi elfelejtettem beleírni,hogy van igazolásom,könnyített tesin vagyok ,de a tanár azt mondta hogy nem fogad el orvosi igazolást.Én ezt csak a futásnál használom ki ,a többi dologban részt veszek.A tanár úgy gondolja hogy minél többet futok annál jobb lesz de az asztmának több fajtája van és nekem pontosan az nem tesz jót...
2009. ápr. 7. 15:59
 7/25 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak:csecsemő korom óta tart ez.Orvosilag meg van állapítva, hogy tüdőasztmám van.Lehet hogy hiba volt kihagynom ezt a kérdésből.Tehát nem kitaláltam.Az családban nagyon sok mindenki asztmás,tehát nem tini kori amit ki lehet nőni hanem öröklött....
2009. ápr. 7. 16:04
 8/25 anonim ***** válasza:
32%

Az asztma gyógyítható, én meggyógyultam belőle!


A módszer egyszerű: diéta + asztmára javallott jóga gyakorlatok és légzőgyakorlatok + friss és tiszta levegő. + mentális egészség.


Kérdés: meg akarsz e gyógyulni?


ha érdekel, keress meg tudok tanácsokat adni:

heian@freemail.hu

2009. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

ne hülyítsd már szegény gyereket ....

Méghogy diéta meg jóga .... ja persze, ennyi erővel lehetne napi 10 miatyánk is. Eredménye ugyanaz. na a metális egészséggel már közelebb jársz de ezt az "ágat" sajnos jelenleg gyönyörű hazánkban annyi barbár "műveli", hogy nem is tudom mit mondjak erre. Legjobb talán semmit.


Na most ha csecsemőkori az megint más téma, ezzel együtt is nem értem az egészet, esetleg leírnád a pontos diagnosist? köszi

2009. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha van orvosi igazolásod, azt kutya kötelessége a tesitanárnak figyelembe vennie! Nem hinném, hogy vállalná a felelősséget egy kezelhetetlen roham miatt , amit mondjuk egy jó kis futás okozott, és esetleg orvosi beavatkozás kísérne.

Javaslom, ha gondok vannak emiatt, szüleid keressék meg és beszéljék meg vele. Te pedig annyit fuss, amennyi jól esik. Ha érzed a "gombócot" a torkodban azonnal állj meg! Annyit nem ér. Inkább kiabáljon a tanár, röhögjenek ki, de egy ilyen fulladásos, görcsös roham nem ér annyit, hogy bekockáztasd!


Üdv!

2009. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!