Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ti is ezt javasolj...

Mit tegyek? Ti is ezt javasoljátok? Mert anyukám igen, de én tartok tőle.

Figyelt kérdés
Az elmúlt években elég gyakran begyulladnak a manduláim,aztán a gyulladás kiterjed a légutakra és az egész torkomra,jobb szemem könnyezni is szokott.Ez az állapot hetekig tart,semmi sem viszi,orvos már kiírt rá egy csomó gyógyszert,és semmi.Már nyáron akkor is kijött a gyulladás,amikor kórházban a takaítónő kinyitotta az erkély ajtót,és ráment a hideg a torkomra.Orrmanduláim begyulladtak,és a gyulladás 3 hétig tartott.Most megint így vagyok,anya szerint ki kéne vetetni a manduláimat,de én tartok tőle,mert ismerek olyat,akinek kivették,és rosszabb lett.
2011. okt. 11. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sajnos alá kell vetned magad a műtétnek.

Ennél csak jobb lehet.

Legyél bátor, és csináltasd meg.

Sokkal rosszabb lehet, ha így hagyod.

Ízületi gyulladást okozhat a gyulladt mandula, kihullhat a hajad, és még sok egyéb, úgyhogy muszáj lenne műteni.

Bátorság!

2011. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyi probléma van vele, tényleg érdemes kivetetned. Mert később az ízületeidre és a szívedre is ráhúzódhat.

A kisfiam óvodáskorában nagyon sokat betegeskedett a mandulái miatt. nem volt olyan hét hogy ne lett volna beteg. Megműtötték és azóta nincs ilyen jellegű problémája.

2011. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hány éves vagy. Én csak orrmanduláról tudok nyilatkozni. Lányomnak 3 évesen kivették az orrmanduláját. Azt mondták, ilyen korban nem kizárt, hogy visszanő. Sokkal kevesebb ideig beteg, azelőtt 6-7 hétig is beteg volt, mert mindig újrafertőzte saját magát.Soha nem vett az orrán levegőt, mert mindig el volt dugulva. Azóta sokkal jobb a helyzet, szinte még náthás állapotban is tud az orrán levegőt venni. A műtét előtti évben 7 antibiotikumos kezelést kapott, azóta ugyan már 3x volt beteg, de egyszer sem kellett antibiotikum és mindháromszor 2-3 nap alatt túl volt az egészen. Azt hallottam, hogy minél később csinálják, annál rosszabb maga a műtét után időszak. Az orrmandula műtét után egyébként hamar regenerálódik a szervezet, nem véletlen, hogy már aznap vagy másnap haza lehet menni. Szóval én javaslom a kivételét, ha egyébként egy gócpontként működik.
2011. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jobb túl lenni rajta... Az a pár óra/nap elég pocsék, de aztán azért az esetek többségében jól sül el a dolog.
2011. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
pontosan ugyanebben a cipőben járok, a következő hetekben veszik ki! nagyon félek tőle, de mindenképpen meg akarom csináltatni, mert a gyulladás az egész testedre kihat és gócpontként működik!
2011. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
akkor mégis csak műtét lesz
2011. okt. 11. 12:43
 7/14 A kérdező kommentje:
mert nyáron valamit találtak a szívemben,ami lehet vérrög is,de MRI eredményiem még nincsenek meg,és azt mondták,hogy a vérrög ez miatt is kijöhetett
2011. okt. 11. 12:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Orvost kéne megkérdezni
2011. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem nagy műtét nekem 3 volt (2x orr 1 mandula) nem kell tőle félni, jobb mint a fogorvosnál....
2011. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
minden esetben altatnak?
2011. okt. 11. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!