Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholról való leszokást...

Alkoholról való leszokást segítő módszereket keresek. Hasonló mint a dohányzásról leszoktató "Rövid úton leszokni a dohányzásról (Allen Carr) ". Hogyan tudnám végleg letenni a piát? 33/F

Figyelt kérdés

4-5 éve a legtöbb idő amit pia nélkül tudtam tölteni az 2 hét volt. Az utóbbi időben is voltak ilyen időszakok.

Az a baj ha iszok nem tudom a mértéket, annyit iszok hogy másnap alig emlékszek valamire....

A cigit most sikerült leraknom 1 hónapja, előtte 20 évig cigiztem.

Hogyan tudnám végleg letenni a piát is?


2011. okt. 24. 11:57
1 2
 11/13 CaveGhosT válasza:
91%
Nálam a cigi nem okozott mert egyik napról a másikra sikerült! Viszont a piával nekem is nagy gondjaim vannak. Már vettem részt leszoktatón, de mindig visszaestem. A leghosszabb tiszta időszakom 5 év volt és akkor úsztam,fociztam. Mivel rockzenész vagyok tudnivaló,hogy az ottani berkekben majdnem lehetetlen betartani az absztinenciát! Én erősen le akarok szokni akár a nyilvános zenélés feladása árán is. Mégegyszer kórházba nem akarok menni mert a napi 3X10 szem andaxintól összezavarodtam és úgy éreztem magam mint egy zombie. Iszonyatos akaraterőt kíván ha magadtól akarsz leszokni! Én rendszerint remegek meg zsibbadok az elvonási tünetektől. Pokoli szar érzés! A reggelek a legrosszabbak és rendszerint nem merek elaludni. Ha mégis elalszom akkor reggel hányingerrel,heves szívdobogással és remegéssel ébredek! Meg kell innom egy pohár vizet,hogy ki is jöjjön valami. Azután rögtön iszom és egy óra alatt megnyugszom. No ebből most bőven elegem lett! Xanaxot meg Coaxilt szedek. Az előbbi nyugtató az utóbbi hangulatjavító. Ezekkel ki lehet bírni de még így is nagy akaraterő kell. Fokozatosan még nehezebb leszokni mert az első pohártól jobban leszel, de azután nagyon nehéz léállni. Ez szubjektív dolog és mindenki máshogy máshogy reagál a leszokásra. Most éppen reggel van és mivel nem aludtam hányingerem sincs. Inkább éhes vagyok. De a nem alvás sem koncepció sokáig, de teszem míg egyre kevesebbet iszóm. Akaraterő kérdése.
2013. ápr. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%
Én is elmondom a receptet,hogy hogyan szokj le a piáról!Én úgy csináltam,amikor józan voltam,hogy alkohol mentes sört vettem,és így sikerült leszoknom!És ízre is ugyanolyan!A borra is van hasonló receptem!Bor helyett vettem almalét,aminek hasonló íze volt a borhoz!Remélem tudtam segíteni!Sikerült leszokni azóta?
2013. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én párom is a mentes sörrel rakta le a piát!
2016. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!