Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Majdnem megfulladtam! Mitől...

Majdnem megfulladtam! Mitől lehetett?!

Figyelt kérdés

Most hajnalban arra keltem hogy se számon se orromon nem kapok levegőt,amikor már azt hittem elájulok kezdtem újra levegőt kapni,és utána égett a torkom mint miután öklendezik valaki!

máskor is volt ilyen de elég ritka,valaki tudja mitől van?

mi lehetett? reflux miatt lehet?


2011. nov. 8. 02:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem lehet a refluxtól! A gyomorsavad feljött egész a torkodig, ettől ég baromira a torkod (ez ugyanis sósav, ha úgy tetszik). Ezt pedig sikerült belélegezned a tüdődbe, ami mondanom sem kell, hogy a légcserédet lehetetlenné tette. Azokat a hörgőket mardossa, amelyikekbe jutott, a többi szerencsétlen hörgő meg reflexesen összeszűkül, magyarán, mikor felébredsz, nulla gázcseréd van, kapkodsz a levegő után, mint a hal a parton, de nincs nyitott hörgő, nincs gázcsere, míg a test meg nem könyörül rajtad, és mégis nyit, ekkor kapsz újra levegőt.


Amit feltétlen tarts be mostantól életed végéig:


-este lefekvés előtt már 2-3 órával SEMMIT NE egyél!

-a vacsora MINDIG valami nagyon könnyű legyen: egy szelet kenyérke, vagy egy kis joghurt vagy egy pohár tej és egy kis kenyér, vagy kis saláta, gyümölcssali, ilyesmi. Az esti cupákokról, fél kiló kenyérről, főtt kajáról, nagy mennyiségekről mondj le este!

-Ha mégis megéheznél, akkor igyál egy-két deci tejet, de ne gyümölcslét, az is csak savat csinál. A tej jó, felveszi a savadat, és hamar tovább megy, nem pang a gyomorban, mint a zöldség meg a gyümölcs, a rostok. ezért végülis jó még egy szelet abonett kenyér is tul. képpen, de több ne!

- A nap további részében is: csökkentsd, vagy inkább hagyd el azokat a kajákat és italokat, amik SAVAT CSINÁLNAK: mint a baromira erős fűszerek (nem a majorannára meg a petrezselyemre, hanem a fekete borsra meg a csípős paprikára gondolok, csak módjával!) és a KÁVÉT!!! Ugyanis a kávé viszont baromira savat csinál, és ha nap közben kávézól, nem kell csodálkozni, ha este megfulladsz a saját savadtól.


Amúgy pedig ha a savad tovább marja a tüdődet, akkor kinyírod a tüdőszöveted, és a tödőd, és tüdő híján magadat. Ne haragudj, de ez az igazság. Csak szép lassan.


A másik pedig, hogy az emberek általában a könnyebbik utat választják, mert gyengék. Ha te a fentiek betartásával nem szimpatizálsz, akkor még egy mellékvágány van, amivel a konkrét megfulladást mellőzheted: elégy dokihoz, felír egy savcsökkentő tablettát, beszeded este lefekvés előtt, és alszol reggelig. Akkor mellette kávézhatsz, ehetsz, meg minden, és még kevésbé veszed észre, hogy elpusztulsz a kajától meg a kávétól. Legalább nem fulladsz meg.


Ha engem kérdezel, szeretettel ajánlom a nehezebbik utat!


Üdv:

Ági

2011. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
betartom amiket írtál! köszönöm :)
2011. nov. 8. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A reflux összeköthető az asztmával is néha, érdemes elmenni tüdővizsgálatra is, mert az oxigénhiány miatt károsodik az idegrendszer, ami irányítja a szervezetet. Stressz is okozhatja, ami szintén a gyomorra, légzésre és szívre van rossz hatással. Nézz utána gyógyteáknak, amik csökkentik a gyomorégést, azt hiszem a citromfű tea ideg és gyomornyugtató, meg talán a macskagyökér.


És azt ajánlom, hogy oldaltfekve aludj, kissé hason, általában ezt a pozíciót ajánlják eszméletvesztett embereknek is reflux elleni fulladás esetére.

Nem a legszebb ember, de a legjobb példa rá: [link]

2011. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én meg majdnem melegszendvicstől fulladtam meg félrecsúszott egy sajtdarab és nem kaptam levegőt aztán valahogy sikerült kihúznom még az a szerencse egybe volt és nem volt túl mélyen de vagy fél percig szenvedtem mire kijött..
2015. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!